Futbaloví fanúšikovia Slovana sa opäť predviedli. Po ligovom zápase v Trnave fyzicky napadli policajta

BRATISLAVA – Hoci sa príchod fanúšikov Slovana na trnavský štadión pred zápasom Trnava – Slovan zaobišiel bez hromadného narušenia verejného poriadku, celkovo policajti zadokumentovali šesť incidentov, z toho päť udalostí riešili ako priestupok a jeden s podozrením na trestný čin útoku na verejného činiteľa.
Krátko pred začiatkom zápasu polícia dokumentovala prvý priestupok a udalosť v sektore hosťujúcich fanúšikov. „Pred zápasom oznámil muž, že na tribúne hostí našiel predmet s podozrením na zakázanú pyrotechniku. Policajti všetko zaistili a pyrotechnici po prehliadke určili, že ide o dymovnice. Udalosť sme zadokumentovali ako priestupok proti diváckemu násiliu. Neskôr 38 ročný muž, fanúšik Slovana, nerešpektoval výzvu organizátora a polícia mu v zmysle zákona o športových podujatiach uložila na mieste blokovú pokutu vo výške 500 eur, ktorú nezaplatil na mieste,“ informuje polícia. Zároveň dodáva, že v 58. minúte zápasu bola v sektore domácich použitá zakázaná pyrotechnika. Polícia aj tento prípad zadokumentovala ako priestupok podľa zákona o organizovaní verejných športových podujatí.

Polícia rieši po futbalovom zápase Trnava – Slovan zakázanú pyrotechniku aj útok na policajta. ZDROJ: fb Polícia SR

„Priestupok proti majetku eviduje polícia aj v prípade poškodenia oblečenia. Prípad oznámila 23 ročná žena zo sektoru domácich, ktorej neznáma osoba prepálila svetlicou vrchnú bundu a mikinu. Pri odchode Slovanistov na vlak, došlo k poškodeniu sklenej výplne na vlakovej stanici. Z priestupku proti majetku je podozrivý 26 ročný Bratislavčan. Policajti osobu obmedzili na osobnej slobode, predviedli na policajnú stanicu a vec zadokumentovali. Pri služobnom zákroku došlo k zraneniu zasahujúceho policajta, ktorý bol v nemocnici jednorazovo ošetrený,“ konštatuje polícia. 29 ročný Bratislavčan je tak podozrivý z trestného činu útoku na verejného činiteľa.
„Na vlakovej stanici, pri presune na vlak, najskôr slovne a neskôr fyzicky napadol policajta, ktorému sa vyhrážal usmrtením pre výkon právomoci verejného činiteľa. Policajti muža spacifikovali a predviedli na políciu. Muž bol podrobený po zákroku dychovej skúške na alkohol, v dychu mal 2 promile. Policajti ho umiestnili do cely policajného zaistenia a po vytriezvení vykoná polícia s podozrivým ďalšie procesné úkony,“ dodala polícia.

 

Viac o téme: alkohol, fanúšikovia, futbal, priestupok, Slovan, trestný poriadok, Trnava, ultras, útok na verejného činiteľa, verejný poriadok

Súvisiace články