Regióny Bratislava Top

VIDEO HASIČI NA NOHÁCH: Požiar uprostred Bratislavy!

Zdroj: FB / Hasičský a záchranný zbor

BRATISLAVA – Viac ako 20 hasičov v pondelok popoludní zasahovalo pri požiari drvičky drevného odpadu v bratislavskej Petržalke pri moste Apollo smerom na Einsteinovu. Informovali o tom hasiči na sociálnej sieti. Požiar sa rozšíril aj na niekoľko zaparkovaných vozidiel v areáli. Pri udalosti zasahovali profesionáli z Bratislavy a dobrovoľní hasiči z Ružinova, Rusoviec a Petržalky.

 

Policajti uviedli, že krátko pred pol druhou popoludní na linke 158 prijali oznámenie o šírení hustého čierneho dymu pri Moste Apollo v Bratislave. “Všetky záchranné zložky okamžite vyrazili na miesto. Silný požiar sa šíril na Ulici Pri seči v jednej z firiem zaoberajúcej sa drevom. Oheň zasiahol tam odparkované motorové vozidlá,” informovali.

Hasiči požiar lokalizovali pred treťou hodinou popoludní. Ako uviedli podvečer, na mieste stále tlelo množstvo drevného odpadu, ktoré budú kontrolovať aj počas noci. Na požiarisku zostali dobrovoľní hasiči z Rusoviec a Ružinova. Na hasení sa počas dňa podieľalo 30 hasičov s 8 cisternami.

 

Pravdepodobnou príčinou vzniku požiaru bola podľa polície technická závada na drviči dreva. “Presnú príčinu ako aj okolnosti vzniku tohto silného požiaru určí až privolaný zistovateľ príčin požiaru,” uviedla polícia.

 

Zdroj: FB / Hasičský a záchranný zbor