Regióny Bratislava

Hlavné mesto od pondelka zvyšuje kapacitu MHD, obnoví niektoré linky

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava reaguje na uvoľňovanie opatrení a od pondelka (26. 4.) zvyšuje kapacitu mestskej hromadnej dopravy na najvyťaženejších tratiach. Obnovuje aj niektoré linky a do prevádzky nasadí kapacitnejšie vozidlá. Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na sociálnej sieti.

 

Opäť začne premávať električka 7 po trase Rača – stanica Vinohrady – Blumentál – hlavná stanica. “V rannej špičke sa tým interval na račianskej radiále skráti len na dve až tri minúty a zdvojnásobí počet spojov,” vysvetlil mestský dopravca. Obnovuje sa tiež prevádzka autobusu 94, ktorý opäť prepojí Petržalku so Zochovou a uzlom Blumentál. “Posilníme tým vyťažené autobusy 93,” uviedol Dopravný podnik Bratislava.

Na linke 4 budú premávať kapacitnejšie súpravy namiesto súčasných kratších vozidiel, čím sa zvýši kapacita električiek do Dúbravky, Karlovej Vsi a na Vajnorskej. Rovnako sa kapacita zvýši aj nasadením kĺbových autobusov na linku 70 medzi zastávkami stanica Podunajské Biskupice a Most SNP.

Linky 191, 192, 196 a 208 naďalej nebudú premávať. “Ďalšie posilnenia budú závisieť od uvoľňovania opatrení, zvyšovania využívanosti mestskej hromadnej dopravy a finančnej pomoci zo strany štátu,” dodal dopravný podnik.