Regióny Bratislava

Hlavné mesto sa pýši pekným číslom. Na futbalovom štadióne padol očkovací rekord

Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA – Bratislavský samosprávny kraj zaočkoval doteraz už približne 41.000 ľudí. Vo veľkokapacitnom vakcinačnom centre v priestoroch Národného futbalového štadióna zároveň nedeľu (18. 4.) padol denný rekord, keď sa poradilo zaočkovať 3460 obyvateľov. TASR o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

 

“Začínali sme s dennou kapacitou 1800, v súčasnosti už atakujeme hranicu 3500 ľudí denne. Ak budeme mať dostatok vakcín, vieme očkovať aj počas pracovných dní a vieme aj rozšíriť priestory, v ktorých očkovanie prebieha,” poznamenal predseda kraja Juraj Droba.

Bratislavský kraj zároveň navrhol, aby štátny rezervačný systém zrušil vekové obmedzenie, ktoré je aktuálne 40 rokov. Prioritizácia by následne prebiehala podľa diagnóz a veku. Zvýšiť motiváciu a počet zaočkovaných ľudí by mohol aj výber viacerých druhov vakcín.

Veľkokapacitné očkovacie centrum Bratislavského kraja má za sebou už šiesty víkend v priestoroch štadióna. Za uplynulý víkend (piatok až nedeľa) tam lekári zaočkovali celkovo 8854 ľudí. Očkovalo sa tiež v Poliklinike Karlova Ves, kde vakcínu proti ochoreniu COVID-19 dostalo 492 ľudí.