Regióny Bratislava Top

Hokejová extraliga si urobila nechutnú reklamu. Priamy prenos zrušila v polovici zápasu bezpečnostná služba

Hokejová extraliga sa v zápase Slovan Bratislava - Dukla Trenčín mediálne "zviditeľnila." Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

BRATISLAVA – Slovensko je čarovná krajina, kde je možné naozaj všetko. Aj zrušiť priamy prenos z hokejovej extraligy v polovici zápasu. Absurdita, aká sa len tak nevidí a ktorá je možná iba tam, kde neplatia zmluvy, pravidlá, zákony a dobé mravy.

 

V 36. kole Tipos extraligy medzi Slovanom Bratislava a Duklou Trenčín, ktorý v priamom prenose vysielala televízia Sport TV, prišlo k situácii, aká nemá v histórii slovenského hokeja obdobu. Domáca SBS vypla prúd v prenosovom voze a zo štadióna vyviedla komentátorov aj kameramanov. Dôvod bol prozaický. Slovan má totiž iného generálneho partnera ako celá liga, keďže pred sezónou nepodpísal zmluvu s Asociáciou profesionálnych hokejových klubov, ktorá nahradila za kontroverzných okolností spoločnosť  Pro-hokej. Slovan tak nie je viazaný marketingovými právami súťaže a nemohol vysielať online prenosy zo svojich domácich zápasov. Proti Trenčínu, ktorý vysielala televízia Sport TV, tak zobrali slovanisti zákon do vlastných rúk a prenos jednoducho zrušil počas zápasu.

“HC SLOVAN Bratislava úprimne mrzí, že dnešný priamy prenos extraligového zápasu medzi Slovanom a Duklou Trenčín na stanici Sport 1 musel byť prerušený. Dnešný incident je výsledkom sústavného eskalovaného napätia zo strany Asociácie profesionálnych hokejových klubov (APHK) voči nášmu klubu a jeho právam. APHK ani jej reklamný partner Tipsport neakceptovali žiadny z našich návrhov a ponúk na riešenie tejto situácie. Naopak, obskúrnymi spôsobmi neustále zasahujú do autorských práv klubu týkajúcich sa živého internetového vysielania z domácich zápasov,” uvádza sa v stanovisku Slovana.

Televízia aj Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) majú na vec samozrejme iný názor a z porušenia pravidiel obviňujú Slovan Bratislava. “APHK sa aj na nedeľňajšom domácom zápase Slovana Bratislava pokúsila o zabezpečenie živého prenosu pre fanúšikov prostredníctvom televízie a internetu. Zo strany Slovana Bratislava došlo k úmyselnému odpojeniu energií pre prenosové zariadenia a následnému vykázaniu všetkých kameramanov a komentátorov z priestorov štadióna, v dôsledku čoho boli televízni a internetoví diváci ukrátení o možnosť sledovania živého prenosu. APHK sa dlhodobo snaží sprostredkovať čo najviac živých prenosov a nechápe postoj Slovana Bratislava, ktorý je odlišný od stanoviska ostatných účastníkov Tipos Extraligy. Slovan Bratislava ako účastník Tipos Extraligy nerešpektuje práva, ktoré riadiaci orgán súťaže Slovenský zväz ľadového hokeja zmluvne preniesol na APHK, o čom bol aj viackrát písomne informovaný. Mrzí nás tento stav, ktorý nie je spôsobený konaním zo strany APHK. Asociácia sa správa v súlade s právami, na ktoré má oprávnenie. Je nám ľúto, že Slovan Bratislava v dnešnej dobe, keď sa fanúšikovia nedostanú na štadióny, ich ochudobňuje aspoň o možnosť sledovať daný zápas prostredníctvom internetu a televízie,” napísala k celej situácii v stanovisku APHK.
Hokejová extraliga sa v zápase Slovan Bratislava – Dukla Trenčín mediálne “zviditeľnila.” Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

Nuž tak to vyzerá, keď neplatia žiadne pravidlá, neexistujú jasné, korektné a nenapadnuteľnú zmluvy a dohody. Hokejový a športový fanúšik je potom iba rukojemníkom právnych sporov medzi APHK a Slovanom Bratislava a súboju dvoch stávkových kancelárií, ktorý nemá víťaza. Morálneho ani reálneho.