Regióny Bratislava

Hororové foto. Takto vyzerá budova pre týrané ženy, ktorej sa chcel zmocniť Pavol Rusko

Zdroj foto: MČ-Staré Mesto

Tony trusu po holuboch a hlodavcoch a nenávratne zničený nábytok. Takto katastrofálne dnes vyzerá budova v centre hlavného mesta na Karpatskej ulici, kde 13 rokov nachádzali útočisko týrané ženy.  Neziskovku Maják nádeje, ktorá sa o ženy starala, ovládol v roku 2015 bývalý riaditeľ TV Markíza, exminister hospodárstva, aktuálne odsúdený Pavol Rusko. Ten v spolupráci s Marianom Kočnerom sa lukratívnej budovy mal zmocniť.

Neziskovka Maják nádeje sa dostala do exekúcie a likvidácie a nastali roky súdnych sporov medzi Pavlom Ruskom a mestskou časťou Staré Mesto. Samospráve sa podarilo odvrátiť na súde vyhlásenie exekúcie aj konkurzu. Aktuálne prebiehajú rokovania Starého Mesta s veriteľmi o záväzkoch v celkovej sume 190 – tisíc eur. “Po tom, ako sa nezisková organizácia Dobrý dom vysporiadala s ťarchou, ktorú jej zanechal neslávne známy Maják nádeje, posúvame sa k ďalšiemu dôležitému kroku. Tým bude vyčistenie interiéru budovy na Karpatskej ulici,” informovala mestská časť na sociálnej sieti. Budova od roku 2015 chátra, priestory sú kontaminované tonami trusu.

Zariadenie budovy je nenávratne zničené. Zdroj foto: MČ-Staré Mesto

V priebehu tohto leta by sa tento hororový stav mal stať minulosťou. Sme tak o ďalší krok bližšie k cieľu a tým je služba ľuďom, ktorí sú na pomoc odkázaní. “Robíme všetko pre to, aby Dobrý dom začal čo najskôr slúžiť svojmu sociálnemu a humanitárnemu účelu. Priestory budú čoskoro vypratané a vydezinfikované tak, aby si subjekty, ktoré prejavili záujem pomáhať v našich priestoroch mohli nehnuteľnosť aj osobne prehliadnuť,” povedala Zuzana Aufrichtová – starostka Starého Mesta.

Budova je kontaminovaná obrovským množstvom trusu. Zdroj foto: MČ- Staré Mesto