Regióny Bratislava Top

Mafiánsky boss Dušan Borženský zomrel

Zdroj: Zoznam.sk

BRATISLAVA – Jeden z najobávanejších mafiánskych bossov Dušan Borženský je po smrti. Pre Zoznam.sk to v utorok potvrdil jeho advokát Tibor Bacsó. ,,Áno, môžem túto správu potvrdiť. Pán Borženský zomrel pred malou chvíľou dopoludnia v hospici Milosrdných sestier v Trenčíne.” Správu ako prvý priniesol portál noviny.sk.

 

Šéf košického mafiánskeho podsvetia Dušan Borženský bol odsúdený pre vraždy na 23 rokov. Za mrežami si odsedel 21 rokov. Obávaný muž trpel nevyliečiteľnou chorobou, kvôli ktorej bol z väzenskej nemocnice v Trenčíne prevezený do miestneho hospicu. Kvôli vážnemu zdravotnému stavu odsúdeného mafiána dokonca už aj nemocnica žiadala jeho prepustenie na slobodu. Borženského advokát Tibor Bacsó pre Zoznam.sk už v minulosti potvrdil, že jeho klient bol len ležiacim pacientom v poslednom štádiu rakoviny. Dostávalo sa mu paliatívnej starostlivosti, pri ktorej už zdravotníci len tlmia bolesť a udržujú najvyššiu možnú kvalitu života pacienta až do posledného okamihu. Zomrel 17. mája 2021.

Zomierajúci MAFIÁNSKY BOSS sa na slobodu nedostal! Za všetko môže choroba

Borženský si odpykával 23-ročný trest za spolupáchateľstvo v prípade troch vrážd. Zdroj: TASR / František Iván

Snažil sa dostať na slobodu

Borženský sa ako onkologický pacient niekoľkokrát pokúšal dostať na slobodu. Okresný súd v Trnave ešte v marci jeho žiadosti vyhovel. Určil mu skúšobnú dobu v trvaní siedmich rokov s probačným dohľadom vo výmere troch rokov. Krajský súd v Košiciach ale koncom apríla rozhodol, že Borženský zostáva vo väzení. Odvolací súd zrušil uznesenie Okresného súdu Košice II, ktorý vo februári rozhodol o prerušení výkonu odňatia slobody pre odsúdeného na jeden rok vzhľadom na jeho zlý zdravotný stav. Krajský súd uložil odvolaciemu súdu vo veci znovu konať a rozhodnúť, pričom považoval za nutné doplniť dokazovanie výsluchom ďalších osôb a pribratím do konania znalca z odboru zdravotníctvo s cieľom odborného posúdenia zdravotného stavu odsúdeného.

Borženský mal rakovinu. Zdroj: TASR / František Iván

Vraždy v podsvetí

Borženský si odpykával 23-ročný trest za spolupáchateľstvo v prípade troch vrážd. Na zozname mal Jána Kromku a vplyvného gangstra, černákovho človeka Karola Kolárika. Priznal sa tiež k objednávke vraždy kosovského Albánca Fadila Pasjaču z roku 2000. V tomto prípade uzavrel dohodu o vine a treste s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry.

MAFIÁNSKEHO BOSSA previezli do hospicu! Obávaný Borža je na smrteľnej posteli, čaká ho posledný súd

Zomrel v trenčianskom hospici. Zdroj: TASR / František Iván

Mohlo by vás zaujímať: