Regióny Bratislava

Horúce témy na stole parlamentu. Preplácanie testov na koronavírus, aj štátny smútok za Milana Lasicu

Zdroj: Art Film Fest

Bratislava – Predstavitelia štyroch vládnych strán by sa mali na pondelkovej koaličnej rade vrátiť k debate o preplácaní testov na nový koronavírus. Takisto by mali hovoriť o priebehu mimoriadnej 35. schôdze parlamentu či o téme vyhlásenia štátneho smútku v súvislosti s úmrtím Milana Lasicu.

 

“Na dnešnej koaličnej rade by sme to mali doladiť,” uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová v súvislosti s preplácaním testov. Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš hovorí, že na koaličnej rade by mali debatovať aj o tejto téme, ak minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) prinesie analýzu preplácania testov. SaS chce tiež na koaličnej rade hovoriť o prípadnom vyhlásení štátneho smútku. “Osobnosť, akou bol Milan Lasica, ovplyvnila celé generácie. Jeho nezabudnuteľný humor a múdrosť nám budú v tomto uponáhľanom svete chýbať. Slovensku a kultúrnej scéne dal skutočne veľa. Považujem preto za dôležité, aby sme si z úcty a vďaky uctili tohto velikána aj formou štátneho smútku,” uviedol predseda SaS Richard Sulík.

“Aj o tomto bude debata na koaličnej rade,” povedal predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský v súvislosti so štátnym smútkom. Koaliční partneri majú hovoriť aj o priebehu mimoriadnej schôdze, ktorá sa má začať v piatok (23. 7.) Podľa Pčolinského majú debatovať o tom, či sa bude rokovať v piatok v noci, prípadne v sobotu (24. 7.) alebo budú v rokovaní pokračovať v ďalšom pracovnom týždni. Šipoš hovorí, že o tom majú rozhodnúť v piatok. “V priebehu piatka sa rozhodne, či sa bude rokovať do prerokovania všetkých bodov alebo bude pokračovať rokovanie na ďalší týždeň,” povedal Šipoš.