Regióny Bratislava Top

Je to LESBICKÁ PROPAGANDA! Biskupa pohoršili bozky dvoch žien v televíznom seriáli RTVS

homosexualita, biskup
Biskup označil nový seriál za lesbickú propagandu. Zdroj: RTVS

BRATISLAVA – Bratislavský biskup sa vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti pohoršoval nad najnovším seriálom z tvorby RTVS. V jednom z prvých dielov sa totiž objavila scéna, ktorá zachytáva dve bozkávajúce sa ženy. Podľa reakcie znepokojeného kňaza ide o lesbickú propagandu, ktorá je nevhodná pre malé deti. Biskup zrejme svoj názor po reakcii televízie prehodnotil, pretože video zo svojho profilu neskôr odstránil. Reakcia televízie na seba nenechala dlho čakať.

 

Na obrazovkách televízie RTVS sa objavila scéna ako sa bozkávajú dve ženy. To nenechalo chladným príslušníka náboženskej cirkvi Jozefa Haľka. Biskup krátko po odvysielaní premiéry nového seriálu s názvom Priznanie nakrútil impozantné video v ktorom opísal ako je scéna bozkávajúcich sa žien nevhodná pre maloletých divákov ako aj to, že televízia RTVS chce seriálom robiť lesbickú propagandu.

„Nič netušiaci divák sa musí pozerať na dve ženy, ako sa partnersky bozkávajú, ako si vyznávajú lásku, ako kritizujú spoločnosť, ktorá ich nevie pochopiť, ako hovoria o tolerantnej babičke…“ rozčuľoval sa biskup hneď od začiatku kontroverzného videa. Zdôraznil pri tom najmä to, že seriál je určený pre deti od 15 rokov. To, že v tej istej epizóde sa bozkával heterosexuálny pár Haľkovi však už neprekážalo.

biskup, homosexualita
Bratislavský biskup Jozef Haľko. Zdroj: FB

„To, ako bol tu prezentovaný lesbický homosexuálny vzťah, jednoducho si nezadá ani s marcxisticko-leninskými príručkami, ako treba manipulovať diváka. Najprv navodíme sympatiu k hlavnému divákovi a potom v pravej chvíli, ten hlavný hrdina, prezentuje takú vlastnosť, ktorú treba ideologicky podsunúť tím, ktorí tento seriál pozerajú,“ odporúčal biskup médiu akým spôsobom by mali divákovi informácie predávať.  „Nehovoriac o tom, že explicitné lesbické správanie mohli v tomto čase vidieť aj 15 ročné deti. Keď sa mu takto priamo obrazovo prezentuje správanie takéhoto typu, môže to byť veľmi veľmi škodlivé, až devastačné,“ vyhrotil na záver s tým, že bozkávanie dvoch ľudí rovnakého pohlavia podľa neho na obrazovku rozhodne nepatrí. Svoj prejav, ktorý mal na míle nedohľadne od tolerancie sa však napokon po reakcii verejnoprávneho média rozhodol Haľko zo sociálnej siete stiahnuť.

Reakcia RTVS

Z biskupových vyjadrení si médium, ktoré seriál nakrútilo ťažkú hlavu nerobí a jeho nezmyselné obvinenia odmieta. „RTVS vo všetkých svojich seriáloch dlhodobo prináša témy, o ktorých sa málo hovorí, a ktoré môžu vyvolávať kontroverziu a širšiu spoločenskú diskusiu. V seriáli Priznanie sme otvorili takýchto tém hneď niekoľko: migrácia, rasizmus, netolerancia, ale aj vzťah osôb rovnakého pohlavia. Vnímame viaceré subjektívne pocity či obvinenia z propagandy alebo necitlivého vyobrazenia ktorejkoľvek z týchto tém. Sme však presvedčení, že tvorcovia seriálu Priznaniu pristupujú k zobrazovaniu týchto tém čo najcitlivejšie a s rešpektom, preto odmietame akékoľvek vyjadrenia o údajnej manipulácii divákov. K obsahu spomínaného videa a myšlienkam p. Haľka sa RTVS nebude vyjadrovať. Vážime si každý názor, obzvlášť taký, ktorý vyvoláva širokú verejnú diskusiu smerujúcu k vzájomnej tolerancii,“ reagovali z RTVS.

Z redakcie sme sa opakovane pokúšali kňaza kontaktovať. Ten však na naše telefonáty nereagoval. O reakciu sme požiadali aj Konferenciu biskupov Slovenska.

Článok budeme aktualizovať..