Regióny Bratislava Trnava Skalica

Je známy ďalší kandidát do komunálnych volieb. O post primátora Skalice sa bude uchádzať Martin Štepán

Voľby starostov a primátorov.
Blížia sa voľby starostov, primátorov aj županov. Zdroj: TASR / Roman Hanc

SKALICA – O post primátora Skalice sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať líder občianskeho združenia Spoločne pre Skalicu Martin Štepán. 

 

Ako uviedol, v súčasnosti pracuje ako projektový manažér vo finančnom sektore. “V mladosti som sa v Skalici a zahraničí profesionálne venoval hokeju. Jedným z cieľov pomoci športu je výstavba multifunkčného športového komplexu a vytvorenie jednotnej koncepcie športu v meste,” doplnil Štepán. Pre trvalo udržateľnú budúcnosť chce vytvoriť strategický trojuholník. “Rámec by tvorili zamestnávatelia, vzdelávacia štruktúra mesta a vedenie. Cieľom je zlepšenie vzájomnej komunikácie a otvorenosť radnice pre občanov. Za kľúčové oblasti, ktorým sa chcem venovať, považujem ekonomiku mesta, dekarbonizáciu a zvýšenie podielu využívania obnoviteľných zdrojov energie, rozvoj kultúry, športu, turizmu a vinohradníctva,” uviedol Štepán.

Vo vzdelávacej štruktúre chce iniciovať zavedenie bilingválnej formy vzdelávania a zámerom je aj výstavba cyklotrás a kultúrno-spoločenského strediska, revitalizácia parkov a výsadba zelene. Doteraz oficiálne avizoval kandidatúru na post primátora Skalice súčasný poslanec mestského zastupiteľstva Vladislav Horňák, ktorý do volieb ide ako nezávislý. Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň už beží a skončí sa 48 hodín predo dňom konania volieb.