Regióny Bratislava Top

K ľuďom chodí ČUDNÝ chlap! POZOR na neho: V tom čo robí, je fakt dobrý

Ilustrčné. ZDROJ: unsplash.com

BRATISLAVA – Obyvatelia mestskej časti Karlova Ves v Bratislave sú ako na ihlách. Po uliciach sa totiž pohybuje vypočítavý muž, ktorý dôverčivých starčekov a starenky oklame a následne sa im vkradne do bytu. Z neho im potom ukradne cenné predmety. Čím ich oklame?

 

Navonok príjemný a seriózny chlap, no hneď pri prvej príležitosti zneužije dôverčivosť a naivitu seniorov a okradne ich. Aj takto opisujú Karlovančania neznámeho muža, ktorý podľa ich slov okráda úbohých dôchodcov, a to veľmi prefíkaným spôsobom.

Vydáva sa za pracovníka Bytového podniku za účelom výmeny stúpačiek. Orientuje sa hlavne na osamotených  dôchodcov , ktorých nepriamo donúti vpustiť ho priamo do ich bytu, za zámienkou kontroly stavu stúpačiek. Od majiteľa bytu si pýta naležíte  dokumenty, aby využil neprítomnosť na odcudzenie predmetov alebo hotovosti. „Nemá žiaden preukaz, sofistikovane vystupuje a pôsobí dôveryhodne. Má dobre zmapovaný terén, nakoľko si vyberá miesta, kde nie je kamerový systém,“ varuje Oľga Karlovančanov pred podvodníkom.

Muž je podľa opisu zhruba vo výške 185 cm, štíhlej postavy, slušne vystupujúci v obleku, má dioptrické okuliare a môže byť  vo veku 50 rokov. Nemá žiaden preukaz, sofistikovane vystupuje a pôsobí dôveryhodne. Podľa obyvateľky má dobre zmapovaný terén, nakoľko si vyberá miesta, kde nie je kamerový systém.

„V prípade, že ste sa s takouto osobou stretli , poprípade máte presnejší popis tejto osoby, alebo sa popis priamo zhoduje, prosím kontaktujte mňa alebo políciu, nakoľko v KV to nie je ojedinelý prípad za posledné obdobie,“ apeluje obyvateľka Karlovej Vsi.

Podľa nej je tiež možne, že uvedený páchateľ si vytipuje staršiu osobu už pri nákupnom stredisku a potom ju prenasleduje priamo až ku domu.

„Preto prosím, upozornite svojich starých  rodičov , aby nenaleteli tomuto podvodníkovi,“ dodáva na záver.