Kandidát na starostu Rače sa bráni útokom: O zastrašovaní poslancov a vytváraní hystérie

BRATISLAVA – Zastrašovanie poslancov a vyťahovanie vyjadrení z kontextu. Račiansky poslanec Michal Drotován na svojom blogu upozorňuje na praktiky, ktorým v posledných dňoch opäť musí podľa svojich slov čeliť. Reaguje najmä na článok s titulkom „Hrozí, že po parku nás Drotován pripraví o ďalšiu užitočnú stavbu!“.

Podľa kandidáta na starostu Rače sa deje presne to, čo pred dvomi rokmi predpokladal. „Zastrašovanie poslancov pred miestnym zastupiteľstvom a vytváranie hystérie. A nie, neuhnem ani o centimeter,“ píše Drotován. Tvrdí, že ide o známeho developera Grunt s.r.o.

Drotován pripomína, že sa jej venuje už dlhšie a známa je napr. z Chorvátskeho Grobu. V Krasňanoch sa podľa jeho slov usilovala vybudovať veľké projekty Ohňavy a Dolná Pekná, tie však boli pred štyrmi a piatimi rokmi zablokované aj s jeho pomocou.

Zastrašovanie poslancov?

Politik tvrdí, že momentálne chystajú ďalší projekt, tentokrát s názvom Dolný Slanec, ktorý by mal priniesť 220 bytov pre 565. „Samozrejme celý developerský projekt Dolný Slanec (a otvorené dvere pre Dolnú Peknú a Ohňavy) sa má prezentovať ako benefit pre Krasňany (čo som predpokladal už v roku 2016),“ píše. Podľa Drotována sa poslancov pred hlasovaním snaží zastrašiť Ján Bednarič, autor článku.

Zdroj: michal-drotovan.racan.sk

 

V článku je zverejnený jeho názor z FB diskusie, ktorý je ale podľa Drotována účelovo vytiahnutý. „Súhlasím v nej s prepojením Horskej – ale v trase, ako určuje územný plán – čo spomína vyššie diskutujúci p. Petrinec. Za takúto manipuláciu by mali brať novinársky preukaz (ak taký Bednarič vôbec má),“ tvrdí. Za pravdu mu vraj dáva aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorý v liste uvádza, že návrh komunikácie Dolný Slanec je v rozpore s územným plánom BSK.

Drotován tvrdí, že materiál zaslal do podateľne a poslancom 14.6.2018 a do doby písania článku verejne zverejnený nebol. Článok podľa neho obsahoval veľa vecných chýb a nezmyslov. „Materiál som sa snažil urobiť maximálne objektívne, nech sa poslanci sami rozhodnú a posúdia,“ napísal. Ako píše Drotován, Bednarič vraj spomína opäť aj „nezmysly aj ohľadom LBG Arény, tzv. Park RNR či Hagarovej“, v čom si Bednarič vymyslel konšpiráciu.

Zdroj: michal-drotovan.racan.sk

Zdroj: michal-drotovan.racan.sk

Viac o téme: Michal Drotován

Súvisiace články