Regióny Komunálne voľby Voľby do VÚC Bratislava Voľby 2022 Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Kandidátov vo voľbách na poslancov, starostov, primátorov aj županov nájdete na internete aj na úradných tabuliach

Voľby starostov a primátorov.
Voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov budú 29. októbra. Zdroj: TASR
BRATISLAVA – Zoznamy kandidátov na jednotlivé posty v obciach či mestách nájdu voliči na ich webe, ak ho majú zriadený, ako aj na úradnej tabuli obce. Ministerstvo vnútra ich na svojom webe nezverejňuje. Upozornila na to šéfka odboru volieb, referenda a politických strán ministerstva vnútra Eva Chmelová.
Zoznamy kandidátov na poslancov krajských zastupiteľstiev a kandidátov na predsedov samosprávnych krajov nájdu voliči na weboch jednotlivých krajov. “Vo voľbách do orgánov územnej samosprávy, na rozdiel od volieb do Národnej rady SR a volieb do Európskeho parlamentu, sa zoznam zaregistrovaných kandidátov nedoručuje v listinnej podobe do každej domácnosti. Voliči si musia dávať pozor na to, že sa niektorí kandidáti mohli vzdať, avšak na hlasovacom lístku budú uvedení. Vo volebných miestnostiach bude visieť zoznam tých kandidátov, ktorí sa kandidatúry vzdali alebo ich odvolala politická strana,” uvádza ministerstvo vnútra.
Volič by takýchto kandidátov nemal voliť, ide podľa Chmelovej o zbytočný krúžok. Vzdať sa kandidatúry je možné do štvrtka (27. 10.) do 7.00 h. Spojené voľby sa budú konať v sobotu 29. októbra. Hlasovať sa môže len v mieste svojho trvalého bydliska. V jeden deň si voliči budú vyberať starostov, respektíve primátorov, poslancov zastupiteľstiev, ako aj predsedov krajov a poslancov krajských zastupiteľstiev. Volebné miestnosti budú otvorené od 7.00 do 20.00 h.