Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Kandidatúru na post primátora Prešova potvrdil František Oľha, primátorom Námestova chce byť Milan Hubík

Voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov budú 29. októbra. Zdroj: TASR

PREŠOV – Sedem politických strán podporí vo voľbách na post primátora mesta Prešov Františka Oľhu. Kandidovať bude za mimoparlamentnú stranu Šanca, ktorej je podpredsedom. Svoju kandidatúru oznámil koncom apríla. Na utorkovej tlačovej konferencii ho podporili aj zástupcovia strán Sloboda a Solidarita (SaS), mimoparlamentnej strany Šanca a strany Občianski demokrati Slovenska (ODS).

Oľha tvrdí, že sa zasadil o nový transparentný výber aplikácie na parkovaciu politiku, čím ušetril niekoľko stoviek tisíc eur mestu. Podal návrh na odpustenie daní za terasy počas pandémie a momentálne realizuje víziu prvého kresťanského komunitného centra v mestskej časti Šidlovec.   Kľúčovými bodmi jeho programu sú MHD zadarmo, nájomné byty pre mladé rodiny, desiatky kilometrov cyklotrás, nový multifunkčný športový areál s futbalovým štadiónom, živé a kultúrne mesto, lesoparky a ekologickejšie mesto.

Primátorský post v Námestove chce v jesenných komunálnych voľbách obhájiť Milan Hubík. Súčasný šéf námestovskej radnice to v utorok potvrdil pre TASR. Kandidovať plánuje ako nezávislý. “Môj program na nasledujúce obdobie bude pokračovať v tom, v čom som začal pred štyrmi rokmi,” povedal úradujúci primátor. Kandidatúru na primátorskú stoličku v Námestove v apríli tohto roka potvrdila aj dlhoročná občianska aktivistka Mária Červeňová.

 

Galéria
Sedem politických strán podporí vo voľbách na post primátora mesta Prešov Františka Oľhu. ZDROJ: fb František Oľha
Kandidatúru na post primátora Námestova potvrdil Milan Hubík. ZDROJ: fb Milan Hubík
navigate_before
navigate_next