Regióny Bratislava Top

KAUZA DETSKEJ ŠIKANY v Miloslavove: Ďalšie šokujúce video! Policajti varujú, tisíce ľudí chce protestovať pred domom útočníčky

Deti mali zbiť len 11-ročné dievča.
Deti mali zbiť len 11-ročné dievča. Zdroj: zregiony.sk

MILOSLAVOV – Hrôzostrašný prípad, ktorého obeťou sa stalo len 11-ročné dievča otriaslo celým Slovenskom. Len 14, 15 a 16-ročné deti zaútočili na 11-ročné dievča. Všetko si pritom nakrúcali na video. Ľudia sú z incidentu detí z Miloslavova pobúrení a na nedeľu dokonca plánujú veľký protest priamo pred domom jedenej z hlavných aktérok videa, ktoré sa šíri sociálnymi sieťami. Policajti vyzývajú, aby spravodlivosť nechali na nich. Upozorňujú, že na Slovensku stále platí zákaz zhromažďovania. Medzičasom sa na svetlo sveta dostalo ďalšie šokujúce video detského gangu. 

 

Prípad, ktorý sa odohral v Miloslavove, nemá na Slovensku obdobu. Len 14, 15 a 16-ročné deti zaútočili na 11-ročné dievča. Maloletú podľa viacerých zdrojov zbili, naliali do nej alkohol, potom ju vyzliekli. Celý incident si pri tom nakrúcali na video, ktoré sa začalo šíriť sociálnymi sieťami.

Necenzurovanú verziu videa má redakcia zregióny.sk k dispozícii. To čo tínedžeri z Miloslavova na telefón nakrútili je tak brutálne, že sme sa rozhodli ho nepublikovať ani v anonymizovanej podobe. Video totiž zachytáva bezvládne 11-ročné dievča, ktoré leží na zemi. Jedna zo starších tínedžeriek, ktorá mala na dievča zaútočiť, sa na záberoch pokúša strkať maloletému dievčaťu prsty do úst, aby zo seba vyvracala alkohol, ktorý jej mali naliať do úst. To sa jej však nedarilo. Ruku, ktorú dávala dievčaťu do úst, mala od krvi. Ďalší tínedžeri si pokus o vyvrátenie obsahu žalúdka nakrúcali a náramne sa pri tom zabávali. Pri poznámke, že 11-ročná dievčina vracia krv, tínedžerka reaguje, že to jej tečie z nosa.

Deti mali zbiť len 11-ročné dievča.
Tínedžeri zbili a opili do bezvedomia len 11-ročné dievča. Zdroj: zregiony.sk

Lenže strkaním prstov do úst a posmeškov o krvi sa zábava detí z Miloslavova neskončila. Na video ďalej nakrúcali, ako bezvládnemu dievčaťu jedna z tínedžeriek vyzliekla vrch oblečenia a ostatní si z výbuchom smiechu všetko nakrúcali na mobily. Video zachytáva, ako sa im pri vyzliekaní bezvládne dievča zošmyklo a udrelo si hlavu celou váhou o zem. Zo zvuku, ktorý pri náraze video zachytilo naskakujú zimomriavky. Ani silný náraz tvárou o zem tínedžerov nezastavil. Vo svojom vyčíňaní pokračovali a snažili sa poriadne zachytiť odhalené prsia dievčaťa tak, aby ich bolo dobre vidieť na záberoch. Jedna z útočníčok jej dokonca sedela na chrbte a ťahala jej hlavu smerom dozadu, aby je odhalené prsia neskrývali padnuté vlasy. Dievča bolo pri tom celé zakrvavené a nebolo jej vidno zreničky. Počas nakrúcania príšerných záberov sa jeden z tínedžerov, ktorý video nakrútil, akoby sám pochválil prikývnutím a začal vykrikovať, “gang, gang, gang.”

Ďalšie brutálne video

Takéto vyčíňanie tínedžerov v Miloslave pritom nie je žiadnou novinkou. Už v minulosti si istá skupinka detí nakrútila video, kedy na tom istom družstve zaútočili na 15-ročné dievča. Zhodili ju z posedu a dali jej facku so slovami, „vyrovnám ti tvár a budeš normálne vyzerať.“ Na sociálnych sieťach sa neskôr začalo šíriť aj ďalšie video. To zachytáva, ako mala hlavná aktérka, ktorú sme mohli vidieť na videu s 11-ročným dievčaťom, dobiť staršieho muža. “E*a dokopala na zemi muža. Jeho! Jeho!” pokrikuje autor videa s hlasným smiechom a ukazuje prstom na zhrbeného staršieho muža na zemi. Okolo autora videa je viacero mladých ľudí, ktorí sa hlasným smiechom na utrpení obete zabávali. Aj toto video má redakcia zregony.sk k dispozícii.  Aj toto video sme sa rozhodli nezverejniť s ohľadom na citlivosť obsahu.

Tínedžeri z Miloslavova napadli aj staršieho muža.
Tínedžeri z Miloslavova napadli aj staršieho muža. Foto: screenshot z videa

Policajti zatiaľ pôsobenie organizovanej skupiny tínedžerov nepotvrdili, “medializované informácie o pôsobení. organizovanej skupine tzv. „detského gangu“ v uvedenej obci potvrdiť nemôžeme. Rovnako neevidujeme zo strany občanov doposiaľ žiadne oznámenie alebo podanie, ktoré by sa týkalo takéhoto konania „gangu“ v uvedenej obci ani v blízkom okolí.”

DETSKÁ ŠIKANA v Miloslavove: Policajný prezident Hamran hovorí o tajných informáciách a vyzýva verejnosť

Otec jednej z aktérok hrôzostrašného videa prehovoril

K celému incidentu sa vyjadril aj otec jednej z detí, ktoré je vidieť na videu. Podľa jeho slov má ísť o dievča, ktoré na 11-ročnom dieťati sedelo a strkalo jej prsty do úst. Potom ju držalo, kým si iní kamaráti natáčali jej intímne partie. Otec dievčaťa však celú situáciu vidí inak. “Moja dcéra jej dávala pomoc tým, že ju prefackala strčila jej prsty do krku, aby sa vyvracala. Čo sa našťastie podarilo. Pri tomto stave ju niektorí fotili aj bez trička.” Podľa jeho slov sa jej následne “pustila krv z nosa, na čo všetci 8 reagovali tak, že učli preč, zľakli sa. Jediná moja dcéra ostala.” Avšak podľa zverejneného videa malo 11-ročné dievča zakrvavenú tvár už počas toho, ako jej dávala prsty do úst, dievča pritom bolo ešte oblečené. Až neskôr sa vo videu objavila bez trička pričom jedno z detí na nej sedelo.

Správkyňa sociálnej siete stop_catcalling_now na Instagrame zverejnila aj rozhovor s otcom dievčaťa, ktorému poslala video a napísala, “na konci ju dievča (pozn. redakcie, pre citlivosť prípadu sme sa rozhodli meno nezverejniť) sotilo na zem. Naschvál jej vyhrnula tričko a 11-ročné dievča (pozn. redakcie, pre citlivosť prípadu sme sa rozhodli meno nezverejniť) plakalo, že ju to bolelo a nič. Tam jej povedala, že grcaj lebo ti na***em už. Sedela na nej. Na jej chrbte, tým pádom sa dievča nevedelo hýbať.” Otec dievčaťa na správu zareagoval slovami,  “veď ju zachraňuje, čo ste slepí?”

Deti mali zbiť len 11-ročné dievča.
Deti mali zbiť len 11-ročné dievča. Zdroj: zregiony.sk

Okrem rozhovoru zverejnili na stránke aj svedectvo jedného z ľudí, ktorí boli k tomuto prípadu privolaní. “Môj muž tam bol privolaný k zásahu a povedal, že to bolo strašné, čo videl. To dievča bolo na zemi vyzlečené a vyzerala ako mŕtva. Tie deti, že zahrali také divadlo, že koniec. Že to ju zbil niekto iní.”

Ľudia chystajú veľký protest

Po medializovaní týchto informácii sa správa začala rýchlo šíriť a mnohí uverejňovali nie len meno, ale aj miesto, kde býva dievča, ktoré malo na poškodenú zaútočiť. Takmer okamžite sa tak na ňu začala valiť kritika. Nie len, že ju heckli na sociálnych sieťach, kde jej taktiež písali množstvo negatívnych správ, ale niektorí ju dokonca konfrontovali aj na ulici. Stránka stop_catcalling_now dokonca zverejnila video, v ktorom na dievča slovne zaútočila skupinka tínedžerov. Jedna dokonca na ňu kričala “ty pi** vy**e*aná.”

Ľudia dokonca zverejnili nie len meno dievčaťa, ktoré malo zaútočiť na 11-ročné dieťa, ale aj fotografiu domu, kde býva s konkrétnou adresou. Vyzývali pri tom na protest pred jej domom. Účasť na udalosti, ktorá sa má uskutočniť v nedeľu poobede potvrdilo viac ako 2-ľudí. Z Facebooku bola potom odstránená, neskôr sa však na sociálnej sieti opäť objavila a účasť na proteste potvrdilo ďalších 2-tisíc ľudí, čím sa celkový počet účastníkov zvýšil na viac ako 4-tisíc protestujúcich.

Protest v Miloslavove.
Protest v Miloslavove. Zdroj: Facebook

Na výzvu k protestu zareagovali policajti. Tí na sociálnej sieti informovali, že zaoberajú, “podozrením zo spáchania trestného činu podnecovania. Toho sa mal dopustiť doposiaľ neznámy páchateľ, ktorý verejne vyzýva na hromadné neplnenie dôležitej povinnosti uloženej zákonom. Ako ďalej dodávajú, na území celej Slovenskej republiky je aj naďalej platný zákaz zhromažďovania sa v počte nad 6 osôb okrem osôb žijúcich v jednej domácnosti! Verejnosť v tejto súvislosti vyzývame, aby aktuálne platné pandemické opatrenia dodržiavali.”

Policajný prezident Štefan Harman vyzval ľudí, aby nerobili zbytočné závery a celé vyšetrovanie nechali na mužov zákona. “V súčasnom štádiu vyšetrovania Policajný zbor už disponuje informáciami, ktoré nemá k dispozícii široká verejnosť, politici a ani médiá. Z uvedeného dôvodu by som chcel vyzvať verejnosť a politikov, aby boli v prípade napadnutia maloletého dievčaťa vo svojich vyjadreniach zdržanliví a nechali pracovať policajtov, profesionálov, ktorí sa prípadu intenzívne venujú. Predčasné závery a zbytočné eskalovanie napätia vyšetrovanie sťažuje.”

Okrem toho sa tiež vyjadril k medializovanej informácii, podľa ktorej malo byť jedno z dievčat dcérou policajtky. Ľudia preto nedôverujú celému vyšetrovaniu. Harman však ubezpečuje, že “tak ako v iných prípadoch, aj v tomto postupujeme striktne v medziach zákona a bez ohľadu na postavenie rodičov všetkých zainteresovaných mladistvých osôb. K prípadu sa vyjadrím osobne, hneď ako to procesná situácia umožní.“