Regióny Bratislava Top

KAUZA DETSKEJ ŠIKANY v Miloslavove: Petíciu podpísalo už viac ako 100-tisíc ľudí, ŠOKUJÚCA požiadavka

Šokujúcu petíciu podpísalo už viac ako 100-tisíc ľudí
Šokujúcu petíciu podpísalo už viac ako 100-tisíc ľudí. Zdroj: petice.com, Facebook/Polícia Slovenskej republiky

MILOSLAVOV – Kauza detskej šikany v Miloslavove, keď tínedžeri zbili a opili len 11-ročné dievča otriasla celým Slovenskom. Mnohí takéto správanie takmer okamžite odsúdili a usporiadali protest pred domom dievčaťa považovanej za hlavnú aktérku. Najnovšie však ľudia bojujúci za spravodlivosť prichádzajú so šokujúcou petíciou. Podpísalo ju už viac ako 100-tisíc ľudí.

 

Prípad 11-ročného dievčaťa, ktoré zbili a opili jej vlastní kamaráti zasiahol celé Slovensko. Okrem toho ju tiež vyzliekli donaha a celý tento odporný incident si nahrávali na video. Záznam z ich vyčíňania sa dostal aj do redakcie zregiony.sk. Pre krutosť záberov a citlivosť celého prípadu sme sa rozhodli video nezverejňovať. Len s hrôzou sme pozerali na zábery videa, na ktorom leží dievča bezvládne na zemi. Tí ju vyzliekajú a snímajú tak, aby dosiahli čo najlepší záber na jej obnažené telo. Popri nakrúcaní im však vykĺzla a celou silou sa buchla o tvrdú zem. Zo zvuku, ktorý sme mohli počuť pri náraze mrazí.

Deti mali zbiť len 11-ročné dievča.
Deti mali zbiť len 11-ročné dievča. Zdroj: zregiony.sk

Ani to však nezastavilo tínedžerov vo vyčíňaní. Po celom incidente ostalo 11-ročné dievča ležať na zemi a aktéri sa tak rozhodli privolať pomoc. Jedna z manželiek privolaného príslušníka na sociálnej sieti stop catcalling now poznamenala, že “môj muž tam bol privolaný k zásahu a povedal, že to bolo strašné, čo videl. To dievča bolo na zemi vyzlečené a vyzerala ako mŕtva. Tie deti, že zahrali také divadlo, že koniec. Že to ju zbil niekto iní.”

Deti mali zbiť len 11-ročné dievča.
Tínedžeri zbili a opili do bezvedomia len 11-ročné dievča. Zdroj: zregiony.sk

Ľudia sú rozzúrení z toho, kam až dokázala zájsť detská šikana v Miloslavove. Požadujú, aby policajti prípad riadne vyšetrili a aby účastníkov potrestali. Na internete sa dokonca objavila šokujúca petícia, v ktorej podpísaní požadujú, aby aktéri útoku “boli potrestaní ako plnoletí. Podpisom súhlasíte s tím, že im bude navrhnutý trest ako ľuďom nad 18 rokov. Keď chcú toto páchať, tak nech nesú zodpovednosť.” Petícia sa na stránke petice.com objavila 6.1. 2022 a už doteraz ju podpísalo neuveriteľných viac ako 146-tisíc ľudí a každý deň pribúdajú ďalšie tisíce podpisov. 

Šokujúcu petíciu podpísalo už viac ako 100-tisíc ľudí
Petíciu podpísalo už viac ako 100-tisíc ľudí Zdroj: petice.com

Veľká zmena v prípade

Prípad však nie je ľahostajný ani policajtom, ktorí už začali vo veci ďalšie trestné stíhanie. “Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky začal v tejto súvislosti ďalšie trestné stíhanie vo veci úmyselného trestného činu ublíženia na zdraví spáchaného na chránenej osobe v jednočinnom súbehu s úmyselným trestným činom výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva,“ poznamenali na sociálnej sieti.

Stále však nie je vylúčené, že nebude začaté trestné stíhanie aj pre ďalšie trestné činy. “V prípade ak sa v priebehu vyšetrovania na základe zadovážených dôkazov preukáže podozrenie zo spáchania aj z iných trestných činov vyšetrovateľ bude postupovať v zmysle zákona a začne trestné stíhanie aj pre ďalšie trestné činy,” informovali muži zákona.

Nové skutočnosti v prípade útoku v Miloslavove.
Nové skutočnosti v prípade útoku v Miloslavove. Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky