Kauza onanujúceho muža z Vrakune: Pýtali sme sa susedov

BRATISLAVA – Nedávno sociálne siete obleteli fotografie muža, ktorý sa mal uspokojovať v okne, pričom mal byť pristihnutý „in flagranti“. Pod príspevkom, ktorý bol zverejnený na sociálnej sieti, sa strhla vášnivá diskusia o danom mužovi z bratislavskej Vrakune. Údajne to nemá byť prvýkrát, čo ho niekto videl „v plnej kráse“. Záležitosťou sa zaoberala aj polícia. Zoznam.sk sa bol pozrieť priamo na „mieste činu“.

 

Začiatkom týždňa na sociálnej sieti Facebook kolovali fotografie muža, ktorý sa mal uspokojovať a to tak, že ho malo byť vidieť „v plnej kráse“ v okne jeho bytu. Iba kúsok od danej bytovky je pritom detské ihrisko, na ktorom sa pravidelne hrávajú deti obyvateľov neďalekých domov. Fotografie ihneď vyvolali vášnivú diskusiu. Má ísť totiž údajne o pravidelný problém, ktorý doteraz nik nevyriešil.

 

Neďaleko inkriminovanej bytovky sa nachádza známy bratislavský Pentagon. Zdroj: Zoznam.sk / Vlado Anjel

Nepríjemný pohľad do okna

Na to, ako vnímajú situáciu samotní obyvatelia danej lokality, sme sa boli pozrieť osobne. Pri zmienke o mužovi z fotografií, ktoré obleteli internet, oslovení ihneď vedeli, o koho ide. To, že problém existuje a rozhodne nie je krátkodobý, nám potvrdili viacerí. Podľa nich sa obdobné veci dejú už niekoľko rokov. „Keď som raz venčila psa a náhodou som pozrela hore, videla som to v plnej kráse,“ povedala žena bývajúca v susedstve.

Nie každý však má takúto skúsenosť a väčšina bola z medializovaných informácií prekvapená. Všetci sa však zhodli, že správanie ich suseda v poriadku nie je. Obyvatelia preto žiadali, aby sa tento dlhotrvajúci problém čoskoro vyriešil. A teda, aby sa celá vec skončila. „Je to nepríjemné. Či už pre deti, alebo pre nás ženy,“ povedala obyvateľka lokality, ktorú sme zastihli venčiť psa. Obávajú sa totiž toho, čo sa stane, ak by to náhodou videli ich deti.

 

Susedia sú z prípadu zhrození. Zdroj: Zoznam.sk / Vlado Anjel

O manželke zmieneného muža sa však susedia vyjadrovali v dobrom. Problémy má však mať jeho syn a to s drogami. Snažili sme sa skontaktovať aj s ním samotným, no nepodarilo sa nám to. Správca bytovky k veci povedal iba toľko, že sa „nebude vyjadrovať, pretože riešenie obdobných vecí mu v jeho pozícii neprináleží“. 

Muž vraj v okne iba stál

Zoznam.sk krátko po zverejnení fotografií na sociálnej sieti kontaktoval políciu. Podľa ich slov sa hodnovernosť príspevku v skupine nepotvrdila. „Zverejnené informácie sa nezakladali na pravde. Policajti stotožnili osobu, ktorá záber vyhotovila a zverejnila, túto osobu vypočuli. Počas výsluchu táto osoba poskytla policajtom informáciu, že sa mal muž v okne uspokojovať, tá sa však nepotvrdila. Podľa jej vyjadrenia mal muž v okne iba stáť,“ uviedla hovorkyňa polície Lucia Miháliková.

Ako dodala, policajti stotožnili aj niektorých komentujúcich pod príspevkom, ktorí mali tvrdiť, že dotyčný pán sa v okne uspokojoval už aj predtým. Ani ich výpovede sa však nemali potvrdiť. Naopak, problémy môže mať autorka príspevku. „Po prešetrení veci, bude autorka fotografie oznámená Úradu na ochranu osobných údajov pre možné porušenie zákona. Zverejnenie fotografie sa považuje za osobný údaj a navyše ide o osobu, ktorá sa nachádza v súkromí vlastného bytu,“ uzavrela Miháliková.

Viac o téme: bratislavský Pentagon, deti, detské ihrisko, drogový díler, GDPR, Jedľová 6, mamičky, okoloidúci, onania, onanujúci muž, Pentagón, polícia, problém, psíčkari, reakcie, Susedia, uspokojovanie, Vrakuňa

Súvisiace články