Regióny Bratislava Top

KAUZU DETSKEJ ŠIKANY v Miloslave zneužili podvodníci! Falošný účet na pomoc 11-ročnému dievčaťu

Deti mali zbiť len 11-ročné dievča.
Zlodeji zneužili prípad 11-ročného dievčaťa z Miloslavova. Zdroj: FB / MILOSLAVOV & ALŽBETIN DVOR

MILOSLAVOV – Celé Slovensko zasiahol hrôzostrašný prípad, ktorého obeťou sa stalo len 11-ročné dievča. Aj tento smutný príbeh si vyhliadli podvodníci. Založili falošný účet a pod dojmom pomoci sa pokúšajú z ľudí vymámiť peniaze. 

 

Podvodníci nikdy nespia a dokážu vyťažiť skutočne z každej situácia. Nehanbia sa pritom zneužiť ani hrôzostrašný prípad, kedy len 11-ročné dievča opili a dobili do krvi tínedžeri. Okrem toho do dievčaťa podľa medializovaných informácií naliali alkohol a neskôr ju dokonca vyzliekli do pol pása. Celé jej utrpenie si dokonca nahrávali na mobil. Na záberoch, ktoré má redakcia zregiony.sk k dispozícii, je vidieť, ako dievčaťu vyzliekli tričko a obnažili ju, aby jej telo mohli zosnímať na kamere. Niektorí aktéri sa pri tomto vyčíňaní vo videu smiali a dokonca sa nehanbili ani zakývať do kamery. Pričom jeden z aktérov do videa pokrikoval “gang, gang, gang.”

Deti mali zbiť len 11-ročné dievča.
Deti mali zbiť len 11-ročné dievča. Zdroj: zregiony.sk

To, čo tínedžeri z Miloslavova na telefón nakrútili, je však také brutálne, že sme sa rozhodli video nepublikovať ani v anonymizovanej podobe. Ľudia sa na sociálnych sieťach zhodujú, že takéto správanie je neprípustné. Jej utrpenie zasiahlo množstvo ľudí a niektorí chcú dokonca pomôcť rodine, ktorej dievča sa stalo obeťou detskej šikany, “chcem sa spýtať, či je nejaké zbierka pre ublížené dievča na dobrého právnika, mala by som záujem,” spýtala sa na sociálnej sieti jedna zo žien, ktoré chcú rodine pomôcť. 

Celú situáciu sa ale rozhodol zneužiť podvodník. Ľuďom začal rozposielať číslo účtu s popisom: “ahoj, preposielam účet, na ktorý sa posielajú peniaze cez rodinu toho dievčatka zo Slovenska. Je v nemocnici a rodina je vo finančnej tiesni. Potrebujú pomoc.” Muž, ktorý takúto správu dostal, však okamžite podvodníka konfrontoval. “Odkaz na internete, kde nájdem toto číslo?” Podvodník však poznamenal, že “toto číslo je číslo účtu, ktoré mi poslala pani (jej matka).” Muž  však pokračoval v konfrontácii a opýtal sa, ako sa jej matka volá, na čo už podvodník nevedel odpovedať.

Zlodeji zneužili prípad 11-ročného dievčaťa z Miloslavova
Zlodeji zneužili prípad 11-ročného dievčaťa z Miloslavova. Zdroj: FB / MILOSLAVOV & ALŽBETIN DVOR

Na zbierku sa pýtali aj obyvatelia na sociálnej sieti obce Miloslavov, kde sa hrozný útok tínedžerov odohral. Správcovia však poznamenali, že “obec Miloslavov nemá žiadne informácie ohľadom zbierky.” V zapätí prostredníctvom oficiálneho profilu ľudí varovali, aby si na podvodné praktiky dávali pozor. “Zároveň upozorňujeme občanov, aby si preverili na aké účty posielajú peniaze.”

V súvislosti s podvodom, ktorý spustila smutná udalosť z Miloslavova sme oslovili aj policajtov s otázkou, či evidujú v súvislsoti s podvodnými praktikami nejaké podnety.

Po získaní odpovede budeme správu aktualizovať.