Konzílium odborníkov je POBÚRENÉ. Nelogické opatrenia pred Vianocami a zákaz rodinných návštev navrhli politici

BRATISLAVA – Konzílium odborníkov kritizuje nové opatrenia, ktoré sa prijali v súvislosti s aktuálnou epidemickou situáciou. V spoločnom vyhlásení, uviedlo, že súbor prijatých opatrení vnímajú odborníci ako politické rozhodnutie, ktoré musia zdôvodniť a vysvetliť jeho autori.

 

„Naše návrhy obsahovali motivačné zvýhodnenie očkovaných, no zároveň zohľadňovali zlú epidemickú situáciu. Za nešťastné považujeme predčasné široké otvorenie obchodov a služieb výmenou za plošné zatvorenie škôl. Toto konzílium nenavrhovalo. Rovnako  nenavrhovalo ani zákaz rodinných návštev,“ uviedli s tým, že pri rozsiahlom uvoľňovaní nie je takýto zákaz ani logický, ani vykonateľný.  V súvislosti s očakávaným nástupom ďalšej vlny pandémie spôsobenej omikron variantom nového koronavírusu apelujú na veľkú opatrnosť. Priveľké uvoľňovanie opatrení pri nízkej zaočkovanosti Slovenska proti ochoreniu COVID-19 považujú odborníci za veľmi rizikové.    Očkovanie naďalej považujú za najúčinnejší spôsob ochrany pred ochorením. Pripomenuli, že Slovensko, na rozdiel od mnohých krajín sveta, má zatiaľ vakcínu pripravenú a dostupnú pre každého.

Viac o téme: konzílium odborníkov, pandemické opatrenia, politici, reštaurácie, režim OP, režim OTP, Vianoce, zákaz návštev, zatvorené obchody

Súvisiace články