Regióny Bratislava

Krádež u Cibulkovej: Páchatelia sa na krádež v luxusných priestoroch pripravovali

Zdroj: Polícia SR Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Počas dovolenkovania v Toskánsku ostali bývalej úspešnej teniske len oči pre plač. Zlodeji sa na krádež u Dominiky Cibulkovej pripravovali. Polícia zverejnila detaili. 

 

Páchatelia, ktorí v sobotu (18. 9.) večer kradli v luxusných priestoroch v jednom z bytov v centre Bratislavy, sa na svoj čin pripravovali. Deň pred krádežou si mali podľa polície mapovať aj vedľajšie vchody. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. Celková výška spôsobenej škody ako aj zoznam odcudzených predmetov sú stále predmetom dokazovania.

“V rámci doterajšieho vyšetrovania bolo zistené, že páchatelia sa už deň vopred, to znamená 17. 9. pohybovali v okolí bytového domu, v ktorom následne prebehla aj samotná krádež. Zo záberov bezpečnostných kamier vyplýva, že ich záujmu neunikli ani vedľajšie vchody do obytných domov, v ktorých sa pohybovali,” priblížil Szeiff.

Polícia ubezpečuje, že vyšetrovanie vo veci obzvlášť závažného zločinu krádeže, v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody, intenzívne pokračuje. Ľudí, ktorí sa 17. septembra pohybovali na Dunajskej ulici, prípadne v jej okolí, a ktorí spozorovali páchateľov z kamerových záznamov, žiada, aby kontaktovali políciu. Rovnako pomôcť môžu aj vodiči taxislužieb, majitelia ubytovacích zariadení, prípadne reštauračných zariadení a prevádzok.