Regióny Bratislava

Krajský súd v Bratislave rozhodol v drogovej kauze. Šumichrastová si odpyká osemročný trest odňatia slobody

Zdroj: TASR / Pavol Zachar

BRATISLAVA – Bývalá vyššia súdna úradníčka Okresného súdu (OS) Bratislava I Veronika Šumichrastová si za distribúciu drog odpyká osemročný trest odňatia slobody v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Rozhodol tak v utorok trojčlenný senát Krajského súdu (KS) v Bratislave. Šumichrastovú minulý rok v októbri OS Bratislava V odsúdil na sedemročný nepodmienečný trest odňatia slobody.

 

Správu aktualizujeme.

Na odvolacie konanie Veroniku Šumichrastovú a ďalších dvoch spoluobžalovaných eskortovali v utorok príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS). Veroniku Šumichrastovú odsúdil prvostupňový súd 15. októbra 2020 a trest by si mala odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Spoluobžalovaného Jozefa H. odsúdil súd na osemročný trest a zaradil ho do ústavu so stredným stupňom stráženia. Spoluobžalovanú Andreu F. odsúdil súd na osem rokov so zaradením do ústavu s minimálnym stupňom stráženia. Verdikt OS Bratislava V nebol právoplatný.

Proces sa začal 6. októbra. V rámci výsluchu obžalovaných Veronika Šumichrastov aj Jozef H. vtedy priznali svoju vinu. Obžaloba bola v tejto veci podaná koncom augusta 2020. Veronika Š. bola od konca marca 2020 po rozhodnutí KS v Bratislave väzobne stíhaná a postavená mimo služby. KS vtedy zamietol jej sťažnosť voči rozhodnutiu OS Bratislava V, ktorý ju vzal v marci do väzby. Rovnako postupoval KS v Bratislave aj v prípade Andrey F., Jozef H. sa vzdal sťažnosti.

Na trojicu zo štyroch zadržaných podal prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava V návrh na vzatie do väzby v marci 2020 za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Po protidrogovom zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) s názvom Veža vyšetrovateľ obvinil štyri osoby. Ladislav L., Veronika Šumichrastová, Jozef H. a Andrea F. sa mali zaoberať predajom kokaínu od roku 2017, a to hlavne v Bratislave. Pri prehliadkach polícia zaistila väčšie množstvo kokaínu v hodnote tisícok eur a marihuanu.