Regióny Bratislava

Kusý ocenil súčinnosť polície, Slovenského futbalového zväzu i klubov pri finále pohára

Rudolf Kusý. Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA – Polícia fungovala ako dobre nastavený stroj. Starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý to na sociálnej sieti napísal v hodnotení zabezpečenia poriadku pred, počas i po nedeľňajšom  finále Slovenského pohára vo futbale (Slovnaft Cup) Slovan – Trnava na Národnom futbalovom štadióne. Pri organizácii rizikového futbalového zápasu ocenil aj spoluprácu Slovenského futbalového zväzu i oboch klubov.

 

“Fungovanie polície bolo perfektné. Zastavili autobusy so zahraničnými “fanúšikmi“, ktorí nerešpektovali žiadosť domácich klubov, aby zostali doma,” pripomenul Kusý. Vyzdvihol i to, ako  polícia umne monitorovala situáciu na štadióne a preventívne bránila vzniku konfliktu medzi fanúšikmi, počas duelu i po skončení zápasu. Pochválil aj kluby. “Spartak rešpektoval dohodu. Vyslal špeciálny vlak a na štadión prišli fanúšikovia autobusmi, ktoré poskytol magistrát, za sprievodu polície. Žiadne pochody. Rovnako tak u slovanistov,” opísal. Potvrdil aj to, že Slovenský futbalový zväz zvýšil počet organizátorov na zápase.

Finále Slovenského pohára na Národnom futbalovom štadióne vzbudzovalo obavy z možných stretov tvrdých jadier fanúšikovských táborov, podporených ultras skupinami zo zahraničia. Polícia najskôr žiadala, aby sa zápas uskutočnil mimo hlavného mesta i Trnavy, Slovenský futbalový zväz však trval na pôvodne schválenom dejisku. Pri príprave organizácie duelu sa stretli členovia samosprávy, polície, zväzu i klubov, stanovili sa podmienky, ktoré má každá strana splniť.