Regióny Bratislava

Likvidujú škody po požiari v nemocnici na Antolskej. Vypratávajú posledné priestory

V nemocnici na Antoslek likvidujú škody po nedávnom požiari. ZDROJ: TASR

BRATISLAVA – Počas víkendu by malo byť ukončené vypratávanie priestorov a likvidácia zhorených materiálov po požiari na traumatologickom oddelení Nemocnice sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke. Potvrdila to hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Petra Lániková.
      

 

Potom nemocnica sprístupní priestory pre revíznych technikov, statikov a špecialistov na sanáciu povrchov po požiaroch. “Po spracovaní posudkov, revíznych správ a požiadaviek v rámci BOZP budeme vedieť stanoviť rozsah rekonštrukčných prác a následné termíny,” priblížila hovorkyňa.

Nemocnica aktuálne podľa jej slov nevie presne stanoviť termín sprevádzkovania oddelenia. “Vedenie Univerzitnej nemocnice Bratislava vyvíja maximálnu snahu, aby to bolo čo najskôr,” dodala.

V Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke v noci z utorka 15. marca na stredu 16. marca horelo. Požiar vznikol približne o 00.30 h v jednej z izieb pacientov na traumatologickom oddelení. Nemocnica eviduje úmrtie jedného pacienta, nikto ďalší nemusel byť ošetrený a ani neutrpel žiadnu ujmu. Príčinu vzniku požiaru vyšetruje Hasičský a záchranný zbor.