MAFIÁNSKY BOSS Piťo priznáva vraždy: Vyhne sa doživotiu?

BRATISLAVA – Deň D pre mafiánskeho bossa nastane už zajtra. O 9-tej hodine ráno sa tento obávaný muž bratislavského podsvetia postaví pred senát Špecializovaného trestného súdu. Muž v podsvetí prezývaný Piťo, ktorý sa priznáva k trom vraždám a jednému pokusu o vraždu, príde na súd s dohodou o vine a treste. Ňou sa chce tento obávaný muž vyhnúť doživotiu. Podľa informácií Zoznam.sk žiada Juraj Ondrejčák dohodu – konkrétne na 23 rokov väzenia. Spolu s ním sa zajtra pred senát postaví aj pravá ruka mafiánskeho bossa Matej Šalaga, prezývaný Gaťa, ktorý podobne ako Piťo prichádza s dohodou o vine a treste.

 

 

Písal sa november 2011, keď nad bratislavským Lamačom burácali motory policajného vrtuľníka a z neho sa do domu obklopeného vysokými múrmi a ostnatým drôtom spustilo policajné komando. Z pevnosti za krátko vytiahli jedného z najobávanejších slovenských mafiánov Juraja “Piťa” Ondrejčáka. V ten istý deň spolu s ním zadržali aj ďalších členov obávaného bratislavského gangu. Piťo si o niekoľko rokov neskôr vypočul verdikt súdu, ktorý ho posadil za mreže na 16 rokov. Medzi skutkami, ktoré mu pripisovali, však nebola žiadna vražda.

 

Piťa zadržali v novembri 2011. Zdroj: topky.sk

To, čo otriaslo celým Slovenskom, sa začalo diať až potom, ako tento mafiánsky boss urobil veľkú výzvu pre svojich podriadených a vyhlásil priznanie. Obávaný Juraj Ondrejčák sa spolu so svojim gangom začal priznávať k vraždám, na ktoré Piťo používal svojho osobného zabijaka Ľuboša Zelmana, prezývaného Zrzek. Piťo sa postupne sám priznal a osobne policajtom popísal 3 vraždy a jeden pokus vraždy, ktorý osobne svojmu oddanému zabijakovi nariadil.

 

Juraj Ondrejčák sa spolu so svojim gangom začal priznávať k vraždám. Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

Spolupracoval

Mafiánsky boss urobil v priebehu tohto roku s prokurátorom dohodu o vine a treste. Za tri vraždy a jeden pokus sa chce stoj čo stoj vyhnúť doživotiu. Informácie, ktoré sa šíria v rámci bratislavského podsvetia a ktoré majú pochádzať z prokuratúry hovoria o tom, že mafiánsky boss Piťo sa s prokurátorom dohodol na tom, že po priznaní dostane úhrnný trest 23 rokov väzenia. Juraj Ondrejčák je za mrežami takmer 10 rokov. V prípade, že sa sudca stotožní s navrhovanou dohodou a dostane spomínaných 23 rokov, môže žiadať o prepustenie. Dohoda o vine a treste mafiánskemu bossovi totiž umožňuje požiadať o prepustenie po odpykaní troch štvrtín trestu. V jeho prípade by teda prvá žiadosť o prepustenie na slobodu mohla pristáť na stole súdu v roku 2028.

Dohoda o vine a treste mafiánskemu bossovi totiž umožňuje požiadať o prepustenie po odpykaní troch štvrtín trestu. Zdroj: topky.sk / Vlado Benko

Zajtra (18. mája 2021) sa pred senát po boku bossa postaví aj jeho pravá ruka Matej Šalaga prezývaný Gaťa. Ten, podobne ako jeho niekdajší šéf, žiada dohodu o vine a treste, ktorú už s prokurátorom uzavrel. Výšku trestu pre Gaťu sa nám zistiť nepodarilo. Matej Šalaga sa podobne, ako aj ďalší členovia gangu piťovcov, priznal k účasti na viacerých vraždách.

 

Pred senát sa po boku bossa postaví aj jeho pravá ruka Matej Šalaga prezývaný Gaťa. Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

Temná minulosť

Mafiánsky boss Bratislavy sa osobne zúčastnil popravy drogového bossa albánskeho pôvodu Fadila Pasjača. Toho Piťov gang rozstrielal na ulici v Košiciach. Likvidáciu si u neho objednal dnes už nebohý mafiánsky boss Dušan Borženský, prezývaný Borža, ktorý len pred pár hodinami podľahol ťažkej chorobe.

Postupne sa Ondrejčák priznal aj k likvidácii mafiánskeho bossa z Bratislavy Jána Takáča zakladateľa zločineckého gangu tzv. takáčovcov. Neskôr prehovoril aj o tom, ako vlastnými rukami zlomil väz Ľuboslavovi Velkovi. Jeho likvidáciu zorganizoval Piťo pre obavu z toho, že Velko, ktorý sa zúčastnil vraždy Pasjača, môže spolupracovať s políciou. Poslednú vraždu, ku ktorej sa priznal a ktorej sa sám nezúčastnil, ale dal na ňu pokyn, bola poprava Tibora Füleho, vysokopostaveného člena gangu takáčovcov. Füle smrteľnú streľbu Ľuboša Zelmana akoby zázrakom prežil.

Piťo sa postupne sám priznal a osobne policajtom popísal 3 vraždy a jeden pokus vraždy. Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

Mohlo by vás zaujímať:

Viac o téme: boss, dohoda, Dušan Borženský, Fadil Pasjač, gang, Ján Takáč, Juraj Ondrejčák, likvidácia, Ľuboš Zelman, Ľuboslav Velko, mafia, Piťo, piťovci, podsvetie, pokus, policajné komando, polícia, poprava, prepustenie, prokurator, Špecializovaný trestný súd, streľba, takáčovci, Tibor Füle, väzenie, vražda, vrtuľník

Súvisiace články