Regióny Bratislava

MAFIÁNSKY BOSS Piťo priznáva vraždy: Vyhne sa doživotiu?

Zdroj: topky.sk

BRATISLAVA – Deň D pre mafiánskeho bossa nastane už zajtra. O 9-tej hodine ráno sa tento obávaný muž bratislavského podsvetia postaví pred senát Špecializovaného trestného súdu. Muž v podsvetí prezývaný Piťo, ktorý sa priznáva k trom vraždám a jednému pokusu o vraždu, príde na súd s dohodou o vine a treste. Ňou sa chce tento obávaný muž vyhnúť doživotiu. Podľa informácií Zoznam.sk žiada Juraj Ondrejčák dohodu – konkrétne na 23 rokov väzenia. Spolu s ním sa zajtra pred senát postaví aj pravá ruka mafiánskeho bossa Matej Šalaga, prezývaný Gaťa, ktorý podobne ako Piťo prichádza s dohodou o vine a treste.

 

 

Písal sa november 2011, keď nad bratislavským Lamačom burácali motory policajného vrtuľníka a z neho sa do domu obklopeného vysokými múrmi a ostnatým drôtom spustilo policajné komando. Z pevnosti za krátko vytiahli jedného z najobávanejších slovenských mafiánov Juraja “Piťa” Ondrejčáka. V ten istý deň spolu s ním zadržali aj ďalších členov obávaného bratislavského gangu. Piťo si o niekoľko rokov neskôr vypočul verdikt súdu, ktorý ho posadil za mreže na 16 rokov. Medzi skutkami, ktoré mu pripisovali, však nebola žiadna vražda.

 

Piťa zadržali v novembri 2011. Zdroj: topky.sk

To, čo otriaslo celým Slovenskom, sa začalo diať až potom, ako tento mafiánsky boss urobil veľkú výzvu pre svojich podriadených a vyhlásil priznanie. Obávaný Juraj Ondrejčák sa spolu so svojim gangom začal priznávať k vraždám, na ktoré Piťo používal svojho osobného zabijaka Ľuboša Zelmana, prezývaného Zrzek. Piťo sa postupne sám priznal a osobne policajtom popísal 3 vraždy a jeden pokus vraždy, ktorý osobne svojmu oddanému zabijakovi nariadil.

 

Juraj Ondrejčák sa spolu so svojim gangom začal priznávať k vraždám. Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

Spolupracoval

Mafiánsky boss urobil v priebehu tohto roku s prokurátorom dohodu o vine a treste. Za tri vraždy a jeden pokus sa chce stoj čo stoj vyhnúť doživotiu. Informácie, ktoré sa šíria v rámci bratislavského podsvetia a ktoré majú pochádzať z prokuratúry hovoria o tom, že mafiánsky boss Piťo sa s prokurátorom dohodol na tom, že po priznaní dostane úhrnný trest 23 rokov väzenia. Juraj Ondrejčák je za mrežami takmer 10 rokov. V prípade, že sa sudca stotožní s navrhovanou dohodou a dostane spomínaných 23 rokov, môže žiadať o prepustenie. Dohoda o vine a treste mafiánskemu bossovi totiž umožňuje požiadať o prepustenie po odpykaní troch štvrtín trestu. V jeho prípade by teda prvá žiadosť o prepustenie na slobodu mohla pristáť na stole súdu v roku 2028.

Dohoda o vine a treste mafiánskemu bossovi totiž umožňuje požiadať o prepustenie po odpykaní troch štvrtín trestu. Zdroj: topky.sk / Vlado Benko

Zajtra (18. mája 2021) sa pred senát po boku bossa postaví aj jeho pravá ruka Matej Šalaga prezývaný Gaťa. Ten, podobne ako jeho niekdajší šéf, žiada dohodu o vine a treste, ktorú už s prokurátorom uzavrel. Výšku trestu pre Gaťu sa nám zistiť nepodarilo. Matej Šalaga sa podobne, ako aj ďalší členovia gangu piťovcov, priznal k účasti na viacerých vraždách.

 

Pred senát sa po boku bossa postaví aj jeho pravá ruka Matej Šalaga prezývaný Gaťa. Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

Temná minulosť

Mafiánsky boss Bratislavy sa osobne zúčastnil popravy drogového bossa albánskeho pôvodu Fadila Pasjača. Toho Piťov gang rozstrielal na ulici v Košiciach. Likvidáciu si u neho objednal dnes už nebohý mafiánsky boss Dušan Borženský, prezývaný Borža, ktorý len pred pár hodinami podľahol ťažkej chorobe.

Postupne sa Ondrejčák priznal aj k likvidácii mafiánskeho bossa z Bratislavy Jána Takáča zakladateľa zločineckého gangu tzv. takáčovcov. Neskôr prehovoril aj o tom, ako vlastnými rukami zlomil väz Ľuboslavovi Velkovi. Jeho likvidáciu zorganizoval Piťo pre obavu z toho, že Velko, ktorý sa zúčastnil vraždy Pasjača, môže spolupracovať s políciou. Poslednú vraždu, ku ktorej sa priznal a ktorej sa sám nezúčastnil, ale dal na ňu pokyn, bola poprava Tibora Füleho, vysokopostaveného člena gangu takáčovcov. Füle smrteľnú streľbu Ľuboša Zelmana akoby zázrakom prežil.

Piťo sa postupne sám priznal a osobne policajtom popísal 3 vraždy a jeden pokus vraždy. Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

Mohlo by vás zaujímať: