Regióny Bratislava

Magistrát vypísal nové výberové konanie mestských podnikov. Tentokrát na iné posty

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Po výberových konaniach na predsedov predstavenstiev mestských podnikov spustí Bratislava aj výber členov predstavenstiev. Prvé výzvy chce bratislavský magistrát zverejniť na konci týždňa, deklaruje, že pôjde opäť o transparentný, výberový proces.

 

 “Noví členovia predstavenstiev budú zároveň riadiť jednotlivé oblasti pôsobenia podniku,” upozornil hovorca Bratislavy Peter Bubla. “V prvom kole budeme hľadať najlepších adeptov na pozíciu finančného a technického riaditeľa v spoločnostiach Odvoz a likvidácia odpadu (OLO), Dopravný podnik Bratislava (DPB) a Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS),” dodal.

Ako ozrejmil, tým, že člen predstavenstva bude mať zároveň aj riadiace kompetencie, príde k zrušeniu tretej úrovne riadenia spoločnosti a nebudú už samostatne obsadzované miesta výkonného manažmentu. “Mesto ako akcionár v týchto podnikoch bude tak môcť rýchlejšie, pružnejšie pristúpiť k zmene na týchto pozíciách v prípade neuspokojivých výsledkov,” upozornil Bubla. Proces výberu členov predstavenstiev má byť viackolový aj s účasťou verejnosti. “Vo výberových komisiách budú odborníci a o postupe celého výberu budeme opäť transparentne informovať,” dodal hovorca hlavného mesta.

Opakovanie výberového konania

Nových predsedov predstavenstiev a šéfov mestských podnikov schválili poslanci Bratislavy vo štvrtok 27. júna. Schválení kandidáti vzišli z výberových konaní a odobril ich aj primátor Matúš Vallo. Novým šéfom Dopravného podniku Bratislava (DPB) bude Martin Rybanský, novým predsedom predstavenstva Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) Peter Olajoš a novým šéfom firmy Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) Martin Maslák. Novým riaditeľom Mestských lesov v Bratislave (MLB) sa stal Matej Dobšovič a novou predsedníčkou predstavenstva v Metro Bratislava bude Zuzana Kolláriková.

V prípade mestskej organizácie Generálny investor Bratislavy (GIB) sa výberové konanie zopakuje, keďže výberová komisia neodporučila žiadneho z uchádzačov na túto pozíciu. Mestskí poslanci však vo štvrtok odvolali z funkcie doterajšieho riaditeľa organizácie Vladimíra Gašperáka a poverili vedením GIB Barbaru Beňovú do dňa vymenovania nového riaditeľa.