Regióny Bratislava Top

Malý tulák na železnici postavil na nohy Vrakunčanov! Príbeh psíka so štastným koncom

Zdroj: FB / Vrakuňa Bratislava

BRATISLAVA – Stratil sa, ale napokon našiel svoj domov. Reč je o vystrašenom psíkovi, ktorý sa motal v okolí železnice v bratislavskej Vrakuni. Viacerí, ktorí išli okolo, sa ho snažili chytiť, štvornohý miláčik sa však mimoriadne bál a vyzeral veľmi ubolene. Našťastie sa nič vážne nestalo a malý “tulák” našiel svoju milovanú majiteľku. 

 

Stratený malý čierny pudel sa potuloval popri železničných koľajniciach v bratislavskej Vrakuni. Pri frekventovanej ceste, ktorú využívajú obyvatelia mestskej časti, ale aj priľahlých obcí, bol vo veľkom nebezpečenstve. Podľa mladej ženy, ktorá na bojazlivého psíka upozornila, sa pokúšala psíka dostať do bezpečia, no nedal chytiť. “Asi niekomu ušiel, stále je učupený ako na stolicu, možno je zranený, veľmi sa bojí a nechce ísť preč od koľajníc,” konkretizovala s tým, že štvornohý miláčik vyzeral upravene, bol ostrihaný a predpokladala, že sa po uliciach netúlal dlhší čas.

Osud malého psíka nenechal chladnými viacerých diskutujúcich. Okamžite sa snažili zmobilizovať a zachrániť malého tuláka pred tragickým osudom. Iní autorke príspevku radili, aby zavolala Slobodu zvierat. Viacerí obyvatelia Bratislavy sa napokon vybrali za psíkom, aby sa ho pokúsili dostať do bezpečia, ale zažili nepríjemný šok. Už tam nebol. Na prvý pohľad tragický koniec však bol, naopak, šťastný. “Už je doma u majiteľky,” napísala jedna z diskutujúcich. Po tejto správe všetkým, ktorým nebol osud štvornohého tuláka ukradnutý, doslova odľahlo.