Regióny Bratislava Top

MEGA LÚPEŽ Policajti obvinili jedného z páchateľov, ktorí prepadli LUXUSNÚ predajňu v Bratislave!

Policajti obvinili jedného z páchateľov. Zdroj: KRPZBA
Policajti obvinili jedného z páchateľov. Zdroj: KRPZBA

BRATISLAVA – Policajti bratislavskej krajskej kriminálky objasnili v týchto dňoch jeden z najmedializovanejších prípadov lúpeže. Obvinili totiž jedného z páchateľov, ktorý v jednej z luxusných predajní v centre mesta ukradol so svojim komplicom tovar za vyše 350-tisíc eur. Krádež sa stala ešte v priebehu minulého roka.

 

Bratislavskí kriminalisti zaznamenali ďalší úspech v podobe obvinenia jedného z páchateľov v medializovanom prípade tzv. „MEGA LÚPEŽE“ v jednom z luxusných predajní v centre Bratislavy, ku ktorému došlo v priebehu minulého roka. Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva v jednočinnom súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci čelí 44-ročný občan Chorvátska.

“V zmysle zabezpečenej dôkaznej situácie mal obvinený dňa 10.08.2021 krátko pred 19.00 h vojsť spolu s ďalším doposiaľ neznámym páchateľom do predajne s hodinkami. Predavačku, ktorá otvorila dvere na predajni obvinený zatlačil pod hrozbou použitia kasera na zem v rohu predajne a následne jej z kabelky odcudzil peňaženku s obsahom finančnej hotovosti a dokladov. Druhý z páchateľov medzitým za použitia kladiva rozbil sklenenú vitrínu s vystavenými hodinkami zn. HUBLOT, z ktorej odcudzil celkovo 19 ks luxusných hodiniek. Z predajne následne obaja páchatelia odišli, pričom škoda, ktorá bola týmto konaním spôsobená bola vyčíslená na 354.560 ,- €,” opisujú priebeh lúpeže bratislavskí policajti.

Kradol aj v minulosti

V priebehu vyšetrovania bolo zistené, že obvinený okrem uvedenej lúpeže na území mesta Bratislava spáchal ďalšie trestné činy. Ako ukázalo vyšetrovanie, Chorvát kradol aj na ďalších miestach.

“V sobotu, dňa 24.07.2021 krátko po 05.00 h vošiel spolu s ďalším, doposiaľ neznámym páchateľom do priestorov čerpacej stanice na Drieňovej ulici. Obaja muži ozbrojení krátkymi strelnými zbraňami pod hrozbou ich použitia odtlačili zamestnankyne od pokladní, z ktorých následne odcudzili finančnú hotovosť vo výške 516 ,- €. Z miesta následne odišli, pričom k zraneniu osôb v tejto súvislosti nedošlo,” informujú policajti.

Portfólio trestných činov obvineného a súčasne aj obvinenie z ďalšieho trestného činu zahŕňa aj trestný čin krádeže a trestný čin poškodzovania cudzej veci, ktorej sa menovaný dopustil začiatkom mesiaca august 2021. V pondelok, 02.08.2021 rozbil sklenenú výplň dverí na pivárni, situovanej na Ružinovskej ulici v Bratislave. Z jej vnútorných priestorov následne odcudzil finančnú hotovosť vo výške 400,- € a z miesta odišiel.

Hrozí mu doživotie

“Občanovi Chorvátska bolo vznesené obvinenie z uvedených trestných činov v jeho neprítomnosti, nakoľko menovaný sa nezdržuje na území SR, pričom polícia intenzívne vykonáva aj naďalej všetky nevyhnutné a potrebné úkony k zisteniu jeho aktuálneho pobytu v zahraničí. V prípade preukázania viny pred súdom mu v zmysle zákona hrozí za uvedené konanie trest odňatia slobody na pätnásť až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie,” dodávajú bratislavskí policajti.