Regióny Bratislava

Milujete čítanie a prírodu? V bratislavskej Medickej záhrade si prídete na svoje

Zdroj: TASR / Dano Veselský

BRATISLAVA – Letná čitáreň v Medickej záhrade v bratislavskom Starom Meste opäť otvorí návštevníkom svoje brány. Stane sa tak v pondelok 14. júna. Informovala o tom Lenka Čechvalová zo Staromestskej knižnice, ktorá čitáreň organizuje.

 

V ponuke letnej čitárne nájdu návštevníci takmer 50 titulov novín a časopisov v slovenskom, českom, anglickom, nemeckom a maďarskom jazyku, ale i bezplatné požičiavanie kníh v Staromestskom knižnom kolotoči. Knižky budú pravidelne doplňované. Pripravený je tiež kultúrny program pre všetky vekové kategórie. Najmenší návštevníci sa môžu tešiť na divadelné predstavenia, ktoré vznikli na motívy rozprávkových kníh, či zážitkové čítania. Dospelí sa v rámci cyklu Čítanie v tráve stretnú s viacerými slovenskými autormi.

Pre milovníkov starej Bratislavy a jej histórie je určený cyklus Rozprávanie o Bratislave. Chýbať nebudú ani medzigeneračné tvorivé dielničky. Letná čitáreň bude otvorená každý pracovný deň aj počas soboty, a to až do 31. augusta. Umiestnená je pri východnej bráne Medickej záhrady (vchod z Poľnej ulice). Služby sú bezplatné a vstup na podujatia je voľný. Počas návštevy je potrebné dodržiavať aktuálne hygienické oparenia.