Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

MIMORIADNE PÁTRANIE Deti v OHROZENÍ: MALÍ bratia (2 a 5 rokov) ZMIZLI úplne bez stopy! Hľadajú ich aj na Slovensku

ZDROJ: archív zoznam.sk
ZDROJ: archív zoznam.sk

SLOVENSKO – Z českého mesta Děčín bez stopy zmizli bratia Feruz (2) a Pavel (5) Pytlounovi. Je pravdepodobné, že by sa mohli pohybovať aj na území Slovenska. Po deťoch preto začal pátrať aj Slovenský záchranný systém, podľa ktorého sú deti v ohrození.

 

Služba kriminálnej polície a vyšetrovania územného odboru Polícia ČR v Liberci vyhlásila pátranie po 2-ročnom Feruzovi Pytlounovi a 5-ročnom Pavlovi Pytlounovi. Chlapcov si 7. júna o 17. hodine vyzdvihol ich otec Pavel Pytloun z Detského centra Liberec pre deti vyžadujúce okamžitú pomoc. Malý Pavel trpí poruchou autistického spektra. Otec (45) ich tam mal oboch vrátiť o 19. hodine toho istého dňa, čo neurobil.

Ak chlapcov uvidíte, volajte prosím okamžite našu bezplatnú tiesňovú linku 158. Súrodenci boli umiestnení do azylového centra z rozhodnutia súdu a ich styk s rodičmi je značne obmedzený. Pátrajú po nich v režime “dieťa v ohrození”. Zdá sa, že už sa k deťom pripojila aj ich matka 36-ročná Alina Sosliuk, po ktorej tiež pátrame.

Feruz je vysoký 91 – 94 cm, má rovné, plavé blond vlasy a modré oči. Feruz má jazvu na pravej paži vzadu a jazvu na pravom predlaktí.

Chlapec odišiel z azylového zariadenia v modrej mikine a v šedých teplákoch. Na nohách mal športové topánky značky PUMA a na hlave modrú šiltovú čiapku s motívom filmu “Tlapková patrola”.

Nezvestný Feruz Pytloun. ZDROJ: Záchranný systém Slovensko – pátranie po osobách

Pavel je vysoký 115 – 117 cm, má rovné, plavé blond vlasy a modré oči. Chlapec odišiel z azylového zariadenia v modrej mikine av šedých teplákoch. Na nohách mal šedé topánky a na hlave červenú šiltovú čiapku s motívom fimu “Autá”.

Nezvestný Pavel Pytloun. ZDROJ: Záchranný systém Slovensko – pátranie po osobách