Regióny Bratislava

Mimoriadne Ružinovské zastupiteľstvo potrestalo Štasselovú sumou 1462 eur

BRATISLAVA/RUŽINOV – Dnešné mimoriadne zastupiteľstvo zvolané na základe požiadavky poslancov malo len niekoľko bodov. Jedným z nich bolo rozhodnutie o pokute pre poslankyňu Luciu Štasselovú vo veci jej neúplného majetkového priznania. Po polročnom riešení zo strany príslušnej komisie a po diskusii v pléne poslanci rozhodli, že poslankyňa Štasselová bude musieť zaplatiť do 15 dní 1462,05 eur, čo je trojnásobná výška jej mesačného príjmu z poslaneckej činnosti.

Zároveň prišlo k doplneniu programu o jej odvolanie z funkcie predsedkyne Komisie pre posudzovanie projektov na rozvoj vzdelávania, športu, kultúry, sociálnej oblasti a životného prostredia – grantovej komisie. Poslankyňa Štasselová sa pri predložení tohto návrhu sama svojej funkcie vzdala, pričom oznámila aj svoj odchod z poslaneckého klubu Alternatíva pre Ružinov. Pri voľbe nového predsedu komisie uspela poslankyňa Mária Barancová.

Ružinov sa takmer ku koncu volebného obdobia rozhodol vytvoriť novú dopravnú komisiu, napriek protestom poslankyne Šimončičovej. Jej predsedom sa stal poslanec Hrapko. Nesúhlas so vznikom dopravnej komisie prejavil aj poslanec Guldan, podľa ktorého je návrh predložený účelovo pred voľbami. Hrapko za posledné roky podľa neho nepriniesol žiadne návrhy na riešenie problémov dopravy či parkovania v Ružinove.

Poslanci zároveň na základe anonymu, ktorý obvinil Andreu Kozáková, šéfku Cultusu Ružinov a.s  z prešľapov, viedli debatu o tom či poslať už tretiu kontrolu do Cultusu. Poslanci Štasselová a Guldan sa chceli od anonymu dištancovať, poslanec Sloboda, Drozd a Ferák naopak vystúpili s tým, že anonym uviedol fakty, ktoré treba prešetriť. V debate najmä bývalý starosta a poslanec Drozd vyzval starostu Pekára, aby jasne prevzal zodpovednosť za Kozákovú, kedže už v minulosti odmietol žiadosti poslancov o jej odvolanie. Po hlasovaní bolo jasné, že tretia kontrola v Cultuse bude.

FOTO:  SITA/Michal Svítok