Regióny Bratislava Top

MIMORIADNE Tragédia v Bratislave: VLAK zrazil DVE DIEVČATÁ

Zdroj: FB / Polícia SR - Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Tragická udalosť sa odohrala dnes popoludní v hlavnom meste. Vlak zrazil dve maloleté dievčatá, na mieste zasahujú všetky zložky. 

 

Ako informuje bratislavská polícia na sociálnej sieti, dnes v čase 14 hodín a 43 minút prijali na linke 158 oznámenie, že nad jedným z obchodných domov v Devínskej Novej Vsi zrazil vlak dve maloleté dievčatá. “Na miesto sa dostavili okamžite všetky záchranné zložky,” uviedli.

“V súčasnosti sú na mieste vykonávané všetky neodkladné a neopakovateľné úkony. Bližšie informácie nie je možné nateraz poskytnúť,” dodala polícia.

Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj

Železničná spoločnosť Slovensko na sociálnej sieti upozorňuje na prerušenú dopravu v tomto úseku. Cestujúcim odporúča použiť mestskú hromadnú dopravu z bratislavskej Hlavnej stanice do Devínskej Novej Vsi.

Hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Ria Feik Achbergerová potvrdila, že k zrážke malo dôjsť krátko pred treťou hodinou popoludní na trati Devínska Nová Ves – Lamač. “Podľa informácií, ktoré zatiaľ máme, vlak zachytil dve 13-ročné dievčatá,” uviedla s tým, že jedno z nich podľahlo zraneniam na mieste a druhé previezla do nemocnice rýchla zdravotná pomoc.

Achbergerová dodala, že vzhľadom na prebiehajúce úkony nebudú úsekom ešte minimálne dve hodiny premávať vlaky.

Hovorkyňa záchranárov Alena Krčová pre Zoznam.sk potvrdila, že na pomoc dvom deťom, údajne zrazených vlakom, vyslali záchranárov. “Žiaľ, zachrániť sa podarilo iba jedno z nich. Vzhľadom na citlivosť prípadu a fakt, že ide o maloleté osoby, viac informácií neposkytnem,” uviedla.
Zdroj: Twitter / ZSSK mimoriadne