Regióny Bratislava

Muž, ktorý šoféroval opitý po bratislavskom parkovisku, má na krku obvinenie

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Policajti obvinili Antona M., ktorý mal opitý šoférovať po bratislavskom parkovisku. Bratislavská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti s tým, že 54-ročný muž mal šoférovať napriek päťročnému zákazu.

 

Obvinený mal v pondelok (24. 5.) vojsť s vozidlom na parkovisko na prvom podlaží na Landererovej ulici. “Vodič vozidlo odstavil na parkovisku uprostred pruhu, kde zablokoval ostatné vozidlá, ktoré chceli parkoviskom prejsť. Po chvíli chcel s vozidlom z parkoviska odísť, avšak rampa v protismernej časti vozovky, cez ktorú chcel odísť, mu v jazde zabránila,” spresnili policajti.

Po príchode policajnej hliadky vodič opätovne sadol do vozidla a chcel odísť. “Policajti muža podrobili kontrole, v rámci ktorej zistili, že vodič má súdom uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu piatich rokov. Vykonanou dychovou skúškou mu bola nameraná hodnota 0,8 miligramu na liter alkoholu v dychu, čo predstavuje 1,67 promile,” doplnili.

Bratislavčan je obvinený z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia.