Regióny Bratislava

Násilník, ktorý v Bratislave prepadol tri ženy a jednu z nich dorezal, skončil na PSYCHIATRII

Muž, ktorý prepadol tri ženy skončil na psychiatrii. Zdroj: FB-Polícia/Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Násilník, ktorý v sobotu ráno prepadol tri ženy – jednu v Lamači a dve neďaleko Železnej studienky, bol umiestnený na psychiatrii. 

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Bratislava IV začal v súvislosti s napadnutím 76-ročnej ženy trestné stíhanie vo veci zločinu ublíženia na zdraví spáchaného v štádiu pokusu,“ povedala Jana Šimunková z krajskej polície v Bratislave. V prípade lúpežného prepadnutia dvoch žien, ktorého sa mladík dopustil v okolí Železnej studničky, začal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Bratislava III trestné stíhanie za zločin lúpeže. Útočník po dolapení policajtmi napokon skončil na psychiatrii. „Muž podozrivý zo spáchania uvedených skutkov je obmedzený na osobnej slobode a po vykonaní potrebných procesných úkonov bol umiestnený na psychiatrickej klinike,“ dodala Šimunková. Žena, ktorú útočník dorezal, je po dvoch operáciách v stabilizovanom stave. Leží v ružinovskej nemocnici.

Násilník včera prepadol 3 ženy a jednu dorezal. Zdroj: FB-Polícia/Bratislavský kraj

Po násilníkovi začala polícia pátrať včera pred 7.00 h ráno krátko potom, ako prijala oznámenie o lúpežných prepadnutiach. Muž mal na jednej z ulíc v bratislavskej mestskej časti Lamač napadnúť nožom ženu a spôsobiť jej viaceré rezné poranenia. Taktiež jej mal ukradnúť kabelku spolu s osobnými vecami. Následne ušiel do lesa, kde podľa policajtov spozoroval dve ženy a začal ich nožom ohrozovať. Získal od nich kabelky a peňaženky. Po lúpeži opäť unikol do lesa na neznáme miesto. Polícii sa podarilo muža zadržať včera krátko po 11.30 h na poli medzi obcami Svätý Jur, Malý Raj a Slovenský Grob.

 

Zdroj: FB-Polícia/Bratislavský kraj