Regióny Bratislava Top

Muž nabádal k zmasakrovaniu Ukrajincov, sám priložil “ruku k dielu”: HRÔZA, čím sa chválil! Prípad už rieši polícia

Muž nabádal k zmasakrovaniu Ukrajincov
Muž nabádal k zmasakrovaniu Ukrajincov. ZDROJ: FB/Hoaxy a podvody - Polícia SR

BRATISLAVA – Na internete sa objavuje skutočne množstvo nenávistných vyjadrení. Z toho, čo napísal tento muž, však behá mráz po chrbte. Ľudí totiž vyzýval k tomu, aby zmasakrovali Ukrajincov. Podľa vlastných slov mal aj on sám už priložiť “ruku k dielu”. Priznal sa totiž, že ľudí pochádzajúcich z Ukrajiny nechal pracovať v hrozných podmienkach a pracovníci “padali ako muchy”. Jeho vyjadreniami sa už zaoberá polícia.

 

Na internete sa objavil hrôzostrašný komentár od Jaroslava S.. Podľa polície ide o muža, ktorý je “neskrývaný fanúšik Ruskej federácie, súdiac z ním zdieľaných príspevkov, otvorene podporuje vojnu na Ukrajine a zároveň navádza k zmasakrovaniu miestneho obyvateľstva.” V komentári, ktorý zdieľal na sociálnej sieti, totiž stálo: “Ukrajinu treba zničiť a Ukrajincov do posledného zmasakrovať.” Okrem toho tiež priznal, že on sám sa “aspoň troškou pripája.”. 

Z toho, čo opísal, behá mráz po chrbte. “U nás vo firme, keď boli tie najväčšie horúčavy, som Ukrajincov dal robiť spolu na jednu dielňu a vypol som im tam klímu. To vám poviem, padali jak muchy a keď prišli, že je im veľmi teplo, a že nevládzu robiť, tak som Slovákom skrátil pracovnú dobu a Ukrajincom dal robiť dvanásť hodín,“ napísal.

Jaroslav však v hrôzostrašnom príspevku pokračoval aj naďalej a prezradil, čo plánuje ďalej. „Škodiť im budem aj naďalej, keď bude v zime mráz, dostanú nočnú a pôjdu robiť vonka. A nič nezmôžu.“ Na znepokojujúci komentár začali okamžite ľudia upozorňovať aj mužov zákona. Tí v tomto prípade konajú. 

“Príslušný útvar Policajného zboru sa uvedeným komentárom zaoberá a vyhodnocuje, či došlo k spáchaniu trestného činu. Podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti je ošetrené trestným zákonom a v prípade dokázania viny hrozí autorovi takéhoto komentára trest odňatia slobody až na tri roky,” poznamenali muži zákona na sociálnej sieti Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Muži zákona tiež poznamenali, že sa zamýšľajú nad tým, “čo sa musí v živote človeka udiať, aby bol schopný takto verejne a hanebne útočiť na nevinných ľudí, ktorí za nič nemôžu. Žiadne z detí vo svete si nevybralo krajinu, kam sa narodí. Zato spôsob, ako sa k ostatným správame, si určujeme my sami. Komentár vyššie vypovedá jedine o jeho autorovi.” Podľa polície od začiatku vojny sledujú rastúcu nenávisť voči ukrajinským susedom.

“Akoby bežní civilisti mohli za to, že im Rusi bombardujú domy a vyvražďujú ich najbližších. V takých kritických situáciách je obzvlášť dôležité podať pomocnú ruku všetkým, ktorí každodenne čelia neustálemu strachu, ohrozeniu a propagande a nie ich osočovať za to, že túžia žiť slobodný život v pokojnej krajine,” poznamenali muži zákona. Zároveň vyzývajú všetkých, aby im zasielali všetky podobné príspevky, ktoré obsahujú nenávisť voči akejkoľvek skupine. “Spoločne musíme pracovať na tom, aby boli aj sociálne siete bezpečným miestom pre nás všetkých,” dodali v závere. Profil muža bol však medzičasom zmazaný a v súčasnosti sa už nedá dohľadať.