Regióny Bratislava

Muž s dvoma malý deťmi chcel spáchať SAMOVRAŽDU! V poslednej chvíli mu v tom zabránili policajti

ZDROJ: KR PZ NR

BRATISLAVA – Zúfalý muž, ktorý cestoval vlakom z Bratislavy, oznámil na sociálnej sieti, že plánuje ukončiť svoj život. Zachránila ho pohotová reakcia občana aj polície.

 

Železniční policajti zabránili mužovi spáchať samovraždu vo vlaku smerujúcemu z Bratislavy do Senca. Informoval o tom  bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

“Informáciu o plánovanom ukončení svojho života mal zúfalý muž zverejniť na sociálnej sieti,” priblížil hovorca. Policajti sa okamžite po prijatí tejto informácie presunuli na nástupište a do vlaku, ktorý začali prehľadávať a pátrať po tomto mužovi.

“Muž sa spolu s dvomi maloletými deťmi vo vlaku nachádzal, a policajti s ním nadviazali komunikáciu. Vzhľadom na jeho stav bola na miesto privolaná aj rýchla zdravotná pomoc, ktorá muža previezla do jednej z bratislavských nemocníc,” dodal Szeiff. Maloleté deti si na stanici vyzdvihla ich matka.

V súvislosti s uvedeným prípadom hovorca vyzdvihol pohotovú reakciu občana, ktorý svoj poznatok o samovražednom zámere oznámil polícii na čísle 158, “a tým napomohol zabrániť pravdepodobne tomu najhoršiemu”.