Regióny Bratislava Top

NA MIESTE ČINU Hrôza v Rovinke. Svedok prehovoril o masívnom vykrádaní domov

Zdroj: zoznam.sk

ROVINKA – Obec Rovinka pri Bratislave sa otriasa v základoch. Zlodeji si zobrali na mušku niekoľko stavieb na ulici Maková, z ktorých kradli hlava-nehlava. Vykrádali nielen nezabývané komplexy, ale aj rodinné domy, ktoré už majú svojich majiteľov. Lákali ich predovšetkým bicykle, spotrebiče a problém im nerobilo ani vypáčenie kovaní na oknách. Podľa informácií Zoznam.sk už miesto činu obhliadajú bratislavskí kriminalisti. Prinášaseme vám tiež výpoveď svedka incidentu.

 

Obyvatelia Makovej ulice v Rovinke sa zobudili do hrôzostrašného rána. Za noc prečesali zlodeji osem až deväť domov. Podľa informácií Zoznam.sk ide už o druhú krádež v priebehu štyroch dní. Vykrádači nelegálne vnikli do nového komplexu domov, v ktorých doposiaľ nikto nebýva, avšak majitelia si ich už začali zariaďovať. Ich neprítomnosť využili zlodeji a brali všetko, čo videli.

 

Z domov zmizli osobné veci majiteľov, spotrebiče, ale aj bicykle. ,,Vzhľadom na rozsah škôd a množstva chýbajúcich vecí sa jedná pravdepodobne o organizovanú skupinu. Viacero naších ľudí videlo občanov tmavej pleti,” uviedol svedok. Snažiť sa vykradnúť aj obývané domy. ,,Zlodeji sa vôbec nehanbili vojsť ľuďom na pozemky, na ktorých už žijú. Snažili sa im aj vypáčiť okná. Z domácností zmizli kabelky, laptopy, telefóny,” doplnila pre Zoznam.sk obyvateľka ulice.

Na vyčíňanie zlodejov najviac doplatiť dom na rohu ulice. Krádežou spotrebičov, varnej dosky, mikrovlnnej rúry, televízora vznikla škoda v hodnote 7-tisíc eur. Do domu sa zlodeji dostali cez vypáčené okno. Susedia obviňujú z “posúvania” informácií zlodejom stavbárov, ktorí pracujú na ulici. ,,Vidia, čo sa sem nosí a vedia čo sa tu deje. Určite dali echo,” povedala pre Zoznam.sk rozhorčená susedka. Pracovníkom na stavbe však tiež zlodeji ukradli niekoľko vecí. Zmizlo im vraj náradie a prívesný vozík, na ktorom si zlodeji odniesli lup. Ten sa však už našiel.

Majú strach

Nešťastní majitelia prosia susedov o pomoc a páchateľov sa snažia odhaliť vďaka súkromným kamerám. ,,Tajíme, kde ideme bývať, aby sa nám niečo podobné nestalo,” povedala pre Zoznam.sk majiteľka nehnuteľnosti na Makovej ulici. Zlodeji sa jej snažili ukradnúť najhodnotnejšiu vec, ktorú v domácnosti vlastní. Tristo kilov vážiacu krbovú vložku, však zlodeji nedokázali odniesť. ,,V priebehu dnešného dňa (21.4.2021) sme prijali na linku 158 oznámenie o vlámaní do viacerých neobývaných novostavieb v obci Rovinka. Oznámenie v súčasnosti preverujeme a na mieste sú zo strany polície vykonávané neodkladné a neopakovateľné úkony. Vzhľadom na uvedené nie je nožné podávať bližšie informácie,” potvrdil pre Zoznam.sk hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

 

Galéria
Zdroj: zoznam.sk
Zdroj: zoznam.sk
Zdroj: zoznam.sk
Zdroj: zoznam.sk
Zdroj: zoznam.sk
navigate_before
navigate_next

Mohlo by vás zaujímať: