Regióny Bratislava

Na Ružinovskej rekonštruujú zdieľaný priestor pre chodcov a cyklistov

Zdroj: FB / Bratislava - Hlavné mesto SR

BRATISLAVA – Na Ružinovskej ulici v Bratislave rekonštruuje hlavné mesto zdieľaný priestor pre chodcov a cyklistov. Po skončení sa prác má byť podľa bratislavského primátora Matúša Valla kombinovaný chodník estetickejší a bezpečnejší.

 

V rámci rekonštrukcie sa odvodnenie nasmeruje k stromom a do zelene, nie na parkovisko. Zlepšiť sa majú aj rozhľadové podmienky výmenou stĺpikov a posunutím predajného stánku. “Po rekonštrukcii nebudú autá vytŕčať do kombinovaného chodníka, čo prinesie väčšiu bezpečnosť. Počet parkovacích miest bude zachovaný,” deklaroval na sociálnej sieti Vallo.

Cyklochodník bude mať tri vetvy – A (Tomášiková až Jadrová), B (Jadrová až Súmračná) a C (Súmračná až Polárna). Ich dokončenie je plánované do 15. apríla. Všetok materiál bude podľa primátora zrecyklovaný na tento a ďalšie projekty v meste. Projekt realizuje magistrát v rámci Cyklovýzvy. Financovaný je Ministerstvom dopravy a výstavby SR z Cyklodotácie. Plnohodnotnú segregovanú cyklotrasu bez chodcov začína bratislavská samospráva projektovať.