Regióny Bratislava Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Žilina Top

Ľudí prekvapilo EXTRÉMNE OCHLADENIE: Začne sa kúriť v bytoch? Poznáme odpoveď

Na Slovensku očakávame výraznú zmenu počasia a ochladenie. Zdroj: Zoznam.sk / Miro Vacula

BRATISLAVA – Zima, dážď, studený vietor a radikálna zmena počasia. Na Slovensku sa musíme v najbližších dňoch pripraviť na poriadne ochladenie, ktoré vo vyšších polohách prinesie aj výdatnejšie sneženie.

 

Už niekoľko dní sú na Slovensku, na aktuálne ročné obdobie, podpriemerné teploty a tie budú ešte klesať. Čaká nás totiž ďalšie výrazné zhoršenie počasia. Ako informuje imeteo.sk, naše územie je vystavené silnému severozápadnému prúdeniu, v rámci ktorého k nám zateká veľmi chladný vzduch. „Počas nasledujúcich hodín nás čaká ďalšie zrážkové pole, ktoré opäť prinesie zrážky. Na horách bude opäť snežiť a napadnúť môže okolo 20 cm snehu,“ konštatujú. Zároveň portál dodáva, že Slovensko je vystavené silnému severozápadnému prúdeniu medzi tlakovou nížou, ktorej stred sa nachádza nad Ruskom a tlakovou výšou so stredom nad Britskými ostrovmi.

„Medzi týmito dvoma tlakovými útvarmi prúdi do našej oblasti od severozápadu veľmi chladný a morský vzduch, ktorý prináša vlhkosť. Toto prúdenie, ktoré v našej oblasti máme je nielen chladné, ale aj vlhké a tvoria sa početné zrážky. Situácia by sa nemala meniť ani v nadchádzajúcich hodinách a stále bude do našej oblasti prúdiť veľmi chladný vzduch.“ 

 

Na Slovensku očakávame výraznú zmenu počasia a ochladenie. Zdroj: Zoznam.sk/Miro Vacula

To ale nie je všetko. Slovensko zasiahne ďalšia vlna zrážok, ktoré by mali nabrať na sile vo večerných hodinách a dážď čaká predovšetkým sever Slovenska, kde by do rána mohlo spadnúť až do 20 mm zrážok. „Na horách bude aj naďalej panovať veľmi chladné počasie. Od nadmorskej výšky zhruba 1400 metrov bude snežiť, pričom do rána napadne opäť ďalší sneh. Najvýraznejšie sneženie sa očakáva v polohách nad 1700 metrov, kde by mohlo napadnúť až 20 cm snehu. Otepľovať by sa malo začať na našom území len veľmi pomaly. Nad hranicu +20 °C by sa teploty mohli dostať až v priebehu víkendu.“ Aj preto sa v Bratislave začne od 20. septembra kúriť. Informuje o tom Bratislavská teplárenská. Vonkajšie teploty totiž v priemere počas týždňa neprekročia 15 stupňov.