Regióny Bratislava Malacky Top

ZÁHORIE V PLAMEŇOCH. Trávnatý porast zbĺkol mihnutím oka

Ilustračná fotografia, Zdroj: HZS

MALACKY – Na Tureckom vrchu v katastri obce Jabloňové (okres Malacky) horí trávnatý porast a rúbanisko. Požiar zasiahol plochu s rozlohou 400 krát 400 metrov. Na miesto bol vyslaný aj vrtuľník letky Ministerstva vnútra SR. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

 

“Hasičom prácu komplikuje ťažko dostupný terén a silný vietor. Na miesto udalosti bol vyslaný vrtuľník letky rezortu vnútra s leteckým modulom, ktorý bude pomáhať s hasením požiaru pomocou bambi vaku,” priblížila Križanová. Na mieste zasahuje takmer 50 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Zasahujú hasiči z troch bratislavských hasičských staníc, z Malaciek, zo Záchrannej brigády hasičského zboru v Malackách a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Jabloňové, Stupava a Lozorno.

Požiar je zlikvidovaný

Požiar trávnatého porastu a rúbaniska na Tureckom vrchu sa hasičom podarilo úplne zlikvidovať. TASR o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.  “Po skončení prác a zbalení vecných prostriedkov sa hasiči postupne vrátia na svoje základne,” poznamenala Križanová.