Regióny Bratislava Senec

Na základnej škole v Chorvátskom Grobe začnú opravovať strechu. Strhol ju vietor

Zdroj: TASR / Pavol Zachar

CHORVÁTSKY GROB – V obci Chorvátsky Grob v okrese Senec v najbližších dňoch začnú opravovať havarijný stav strechy na Základnej škole na Javorovej aleji, ktorú v pondelok (12. 4.) večer strhol silný vietor. Spustenie prác bude závisieť od počasia a poveternostných podmienok. Na svojom webe o tom informuje samospráva.

 

  “Je v našom najvyššom záujme čo najskôr poškodenú strechu zabezpečiť tak, aby sa deti a zamestnanci mohli vrátiť do základnej a materskej školy. Zároveň však musí byť naplnená podmienka ich bezpečnosti,” uviedla starostka obce Vladimíra Vydrová. Základné zabezpečovacie práce na sanácii strechy by mohli byť ukončené do konca tohto týždňa. “Boli by sme radi, ak by deti mohli do školy nastúpiť už najbližší pondelok (19. 4.),” poznamenala starostka.

Momentálne sa spracúva znalecký posudok na stav strechy na celej budove školy. Predbežné informácie podľa starostky nasvedčujú, že pri stavbe strechy pred niekoľkými rokmi neboli dodržané potrebné normy a stavebné postupy. “Budeme preto realizovať opravu celej strechy,” poznamenala. Strecha na školských zariadeniach na Javorovej aleji je stále v záruke, obec si bude náhradu škody vymáhať aj u stavebnej spoločnosti, ktorá stavbu v minulosti realizovala.

Galéria
Silný vietor strhol strechu na základnej škole. Zdroj: TASR / Pavol Zachar
Nepriaznivé počasie a silný vietor urobili svoje. Zdroj: TASR / Pavol Zachar
Silný vietor strhol strechu na základnej škole. Zdroj: TASR / Pavol Zachar
Silný vietor strhol strechu na základnej škole. Zdroj: TASR / Pavol Zachar
navigate_before
navigate_next