Regióny Bratislava Trnava Top

NÁHLA SMRŤ ZA MREŽAMI! Vo väzbe zomrel jeden z obvinených Plačkovej kauzy

BRATISLAVA – Vo väzbe náhle zomrel 56-ročný Pavol Duchoň. Ten bol zadržaný po tom, ako pri policajnej razii u neho našli niekoľko kilogramov pervitínu a 70 tisíc eur. Drogy mal údajne len skladovať, do skupiny ho prizvali dvaja muži. 

 

Nečakaná smrť! Vo väzobnej cele zomrel jeden zo skupiny obvinených ostro sledovanej drogovej kauzy. V tejto skupine podľa obvinenia  pôsobila aj Zuzana Plačková spolu so svojím manželom René Strauszom, tých však z väzby prepustili na slobodu. Duchoň bol známa firma v Hlohovci.

Zuzanu Plačkovú zadržali elitní policajti! Okrem nej obvinili ďalších 14 osôb

Podľa informácií TV Markíza Duchoňovi zlyhalo srdce, vo väzbe bol dva týždne. Pre skupinu mal robiť skladníka. Pred sudcom, ktorý ho poslal do väzby, podrobne opísal, ako ho na spoluprácu oslovili.

OBVINENÚ PLAČKOVÚ strážia GORILY: Státisícového BRABUSA parkuje na HULVÁTA!

Plačkovú s manželom zadržala polícia. Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Zuzana PLAČKOVÁ s manželom skončili v PUTÁCH! Majú byť súčasťou zločineckej skupiny

U obvineného Pavla Duchoňa našli elitní policajti počas razie deväť kilogramov pervitínu a 70-tisíc eur v hotovosti. Smrť obvineného za mrežami väzobnej cely potvrdila aj generálna prokuratúra. “Môžeme potvrdiť, že obvinený P. D. počas výkonu väzby zomrel. Okolnosti úmrtia však bližšie komentovať nebudeme, nakoľko sú predmetom vyšetrovania, v ktorom vykonáva dozor Okresná prokuratúra Trenčín,” uviedol hovorca GP Dalibor Skladan.

EXKLUZÍVNE detaily obvinenia: KAUZA PLAČKOVÁ naberá na obrátkach! Biznis s kokaínom aj hrozba doživotia

U Duchoňa skladovali drogy

Vyšetrovateľ v uznesení o vznesení obvinenia prezradil šokujúce detaily. “Zadržaný podozrivý Pavol Duchoň v podstate uviedol, že je invalidný dôchodca. Spravil tú chybu, že robil skladníka,” napísal vyšetrovateľ. Duchoňov dom v Hlohovci prehľadávali niekoľkokrát elitní vyšetrovatelia NAKA. Obvinený povedal ževraj ostatných podozrivých nepozná. “V roku 2020 ho vyhľadali na štadióne v Hlohovci dvaja muži vo veku 30-40 rokov, bledej pleti, ktorých nikdy predtým nevidel,” píše sa v uznesení. Muži ho údajne chceli zatiahnuť do biznisu s drogami. Za “prácu” mu ponúkli 100-200 eur, pričom ho upozornili aby sa so zárobkom nikde nechválil. O pár dní na to mu ďalší muž priniesol v igelitovej taške zásielku drog, ktoré boli u Duchoňa pri drogovej prehliadke zaistené. “Bola to kryštalická látka smrdela, Pavol Duchoň vedel, že šlo o fet,” prezradil vyšetrovateľ. Drogy doma len skladoval.

Plačková s manželom do väzby nepôjdu: Prokurátor vzal sťažnosť späť

Peniaze

Mŕtvy Duchoň 70 tisíc eur v hotovosti, ktoré mu taktiež policajti zaistili pri domovej prehliadke objasnil takto: “5-eurové bankovky boli od tých mužov ako odmena, keď si prišli po tie vrecká,” napísal vyšetrovateľ s tým, že Duchoňa vyplácali v 5 až 10-eurových bankovkách. Ostatné peniaze údajne mal z predaju domu v Hlohovci. Do baky si ich kvôli exekúcii vložil nemohol. Policajti našli aj ďalšie podozrivé predmety ako je váha, tabletky, cigarety, marihuana a mobilné telefóny. Finančná hotovosť sa našla aj vo vozidle, ktoré Duchoň používal. Najzreteľnejší dôkaz bolo však takmer 7 kilogramov pervitínu karamelovej farby, rozdeleného v zipových vreckách.

RUŽOVÉ KRÁĽOVSTVO PLAČKOVEJ: Kým čakala na verdikt súdu, čašníci s úsmevom roznášali kávičky!