Regióny Bratislava Top

NAHNEVANÍ BRATISLAVČANIA chcú dať tranzitnej doprave na Mickiewiczovej STOPKU! Spísali už aj petíciu

Nahnevaní Bratislavčania chcú dať tranzitnej doprave na Mickiewiczovej STOPKU. Spísali už aj petíciu. Zdorj: bratislavaden.sk
Nahnevaní Bratislavčania chcú dať tranzitnej doprave na Mickiewiczovej STOPKU. Spísali už aj petíciu. Zdorj: bratislavaden.sk

BRATISLAVA – Obyvatelia hlavného mesta majú toho dosť. Na Mickiewiczovej a Ul. 29. augusta v Bratislave je podľa miestnych nepretržitá tranzitná doprava, ktorá obmedzuje nie len Bratislavčanov, ktorí tam žijú, ale aj miestnu hromadnú dopravu či priechod pre sanitky. Preto Bratislavčania spísali petíciu za jej obmedzenie.

 

Bratislavčania žijúci na Mickiewiczovej chcú dať tranzitnej doprave stopku. Dôvodom sú vraj najmä neustále zápchy, komplikovaný plynulý prejazd mestskej hromadnej dopravy, ako aj príjazd a výjazd rýchlej zdravotnej služby blízkej nemocnice. Pre peších návštevníkov, resp. obyvateľov ulíc je vraj prechod rovnako obmedzovaný zápchami, no najmä intenzitou tranzitnej dopravy. Všetky dôvody spísali do petície, ktorú adresujú vedeniu mesta.

„My, dole podpísaní občania, vlastníci bytov a prevádzok a/alebo obyvatelia na Mickiewiczovej a Ul. 29. augusta, ako aj spoluobčania zo širokého okolia hlavného mesta Bratislava, ktorí využívajú Mickiewiczovu ako miesto pre bývanie, prácu či podnikanie, v zmysle petičného práva žiadame primátora a Magistrát hlavného mesta o obmedzenie tranzitnej automobilovej dopravy na Mickiewiczovej ulici, v časti od Kollárovho námestia po Ulicu 29. augusta,“ uvádzajú v petícii.

Nahnevaní Bratislavčania chcú dať tranzitnej doprave na Mickiewiczovej STOPKU. Spísali už aj petíciu.
Nahnevaní Bratislavčania chcú dať tranzitnej doprave na Mickiewiczovej STOPKU. Spísali už aj petíciu. Zdorj: peticie.com

Ako ďalej píšu, podľa nich tranzitná doprava obmedzuje potenciál ulice. „Máme za to, že ulica má potenciál byť predĺženou časťou Obchodnej ulice a slúžiť tak viac peším chodcom, obyvateľom na bicykloch či kolobežkách ako aj prevádzkovateľom zariadení (reštaurácie, kozmetické služby, Centrum dizajnu) na spomínaných uliciach. Zachovanie ulice pre prejazd mestskej hromadnej dopravy a záchranných zložiek považujeme za samozrejmosť,“ dodávajú.

“Uvedená petícia na Magistrát hlavného mesta SR zatiaľ doručená nebola. Vedenie mesta ale obdržalo list od iniciátorov petície žiadajúcich obmedzenie tranzitnej dopravy na časti Mickiewiczovej ulice.  Vedenie mesta sa podnetom bude zaoberať a je pripravené sa so zástupcami petičného výboru aj stretnúť,” uviedla hovorkyňa Odelenia komunikácie a marketingu Bratislava Dagmar Schmucková.