Regióny Bratislava

Pre najvýznamnejšie zimné športové podujatie roka budú v Bratislave mimoriadne opatrenia v doprave

DPB posilní pre športové podujatie Winter Games 2023 niektoré spoje. ZDROJ: imhd.sk

BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava posilní v súvislosti s hokejovým podujatím Winter Games 2023 vybrané spoje v okolí Národného futbalového štadióna, kde sa bude podujatie konať od 13. do 15. januára. Mestský dopravca o tom informuje na svojom webe.

 

V piatok (13. 1.) vypraví v čase od 15.00 h približne do 22.30 h celkovo sedem mimoriadnych služieb, počas soboty a nedele (14. a 15. 1.) šesť. Na linke 4 bude posilnená doprava po skončení podujatia zo zastávky Stn. Nové Mesto. Na linke 61 budú vypravené zo zastávky Klientske centrum v smere hlavná stanica. Okrem toho budú počas víkendu v čase príchodu cestujúcich na podujatie posilové spoje premávať obojsmerne. Na linkách 39, 63 a 98 budú posilové spoje vypravené po skončení podujatia operatívne podľa pokynov dopravného dispečingu.

 

Hokejové podujatie na NFŠ v Bratislave si vyžiada dopravné obmedzenia. ZDROJ: fb Polícia SR

Pre športové podujatie v ľadovom hokeji Winter Games 2023 treba počítať s dopravnými obmedzeniami. Podujatie si vyžiada úplné uzatvorenie Kalinčiakovej ulice v úseku od vjazdu do štadióna po Bajkalskú ulicu. Zároveň bude jednosmerná ulica Viktora Tegelhoffa presmerovaná opačným smerom, teda od ulice Príkopovej v smere na Bajkalskú ulicu. “Na uvedených uliciach bude osadené dočasné dopravné značenie. Obnovenie pôvodného značenia bude po ukončení podujatia, najneskôr v nedeľu do polnoci,” informuje polícia, ktorá zároveň vodičov žiada, aby rešpektovali ich pokyny. V prípade, ak je to možné, im odporúča, aby využili alternatívne trasy.