Regióny Bratislava

Zuzanu Plačkovú zadržali elitní policajti! Okrem nej obvinili ďalších 14 osôb

Policajti zaistili aj laboratórium na pestovanie marihuany. Zdroj: KR PZ BA

BRATISLAVA – Počas veľkej protidrogovej akcie zaistili policajti viac ako deväť kilogramov pervitínu. V pondelok (27.9.) príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zasahovali na viacerých miestach v Bratislavskom, Trnavskom a Trenčianskom kraji. Zadržaných bolo dokopy 15 osôb, mezdi ktorými bola aj známa influencerka Zuzana Plačková s manželom. 

 

Zuzanu Plačkovú dnes ráno previezli z CPZ Galanta do Trenčína, kde zachvíľu porkačuje výsluch. Podľa televízie Markíza mala byť obvinená z dvoch skutkov – organizovanie zločineckej skupiny a prechovávanie a výroba omamných látok. Také isté obvinenie má na krku aj jej manžel René Strausz.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil pätnásť osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti. Okrem instagramovej kráľovny Zuzany Strausz Plačkovej a jej manžela Reného boli medzi obvinenými aj bývalý reprezentant v džude Tibor G., ktorý mal byť šéfom tejto organizovanej skupiny. Okrem neho aj známeho podnikateľa Miroslava F. z Hlohovca.

“Počas domových prehliadok zaistili policajti viac ako deväť kíl metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90.000 jednorazových dávok drogy. Zaistili aj zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70.000 eur v hotovosti,” informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, ktorá doplnila, že policajti taktiež zaistili aj laboratórium na pestovanie marihuany.

Policajti zaistili aj laboratórium na pestovanie marihuany. Zdroj: KR PZ BA

Podľa Úradu špeciálnej prokuratúry mala skupina minimálne od roku 2012 pôsobiť na území Bratislavského a Trnavského kraja. “Naďalej pokračujú procesné úkony, v tejto chvíli preto nie je možné poskytnúť viac informácií,” podotkli policajti.