Regióny Bratislava

NEBEZPEČNÝ MUŽ ohrozoval Bratislavčanov: Spáchal dve krádeže, rozbil okná na autobuse a behal s nožom v ruke po meste!

NEBEZPEČNÝ MUŽ ohrozoval Bratislavčanov. ZDROJ: KR PZ BA

BRATISLAVA – Sobotňajšie popoludnie v dvoch bratislavských okresoch narušil neznámy muž, ktorý sa podľa oznámenia mal pohybovať v Starom Meste na Panenskej ulici s nožom v ruke. Policajné hliadky ihneď začali s prepátravaním okolia.

 

Po hodine od vyhlásenia pátrania po ozbrojenom mužovi bola ohlásená na linku 158 krádež, ku ktorej došlo na Panónskej ulici v jednej z pobočiek rýchleho občerstvenia. Neznámy muž, ktorý výzorom zodpovedal popisu muža s nožom, mal krátko po 15.00 hod z vnútorných priestorov prevádzky odcudziť pokladničnú kasu, s ktorou mal vyjsť pred pobočku a hodiť ju o zem. Z poškodenej pokladne mal následne vybrať finančnú hotovosť vo výške 100 €.

NEBEZPEČNÝ MUŽ ohrozoval Bratislavčanov. ZDROJ: KR PZ BA

V trestnej činnosti na Panónskej ulici mal pokračovať ďalej, pričom sa mal presunúť do predajne telekomunikačného operátora. Tam mal vytrhnúť z nabíjacieho kábla mobilný telefón, s ktorým utiekol preč. Krádežou telefónu spôsobil škodu vo výške 1099 €.

Rozbil pät okien v autobuse

Poslednou zastávkou v páchaní protiprávnej činnosti neznámeho muža boli priestory autobusu mestskej hromadnej dopravy. Počas jazdy autobusom mal zobrať bezpečnostné kladivko, ktorým začal rozbíjať okná. Celkovo rozbil 5 okien a sklenenú výplň nachádzajúcu sa medzi tretími dverami a posledným radom sedačiek. Svojím konaním spôsobil škodu vo výške 7000 €.

Policajná hliadka podozrivého muža zadržala a zistila, že sa jedná o 39-ročného Tomáša, ktorého odovzdala na príslušný policajný útvar k ďalším procesným úkonom. “Na základe zistených skutočností poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ Bratislava V začal trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže a prečinu poškodzovania cudzej veci, z ktorých je 39-ročný Tomáš z Bratislavy podozrivý,” dodávajú policajti.