Regióny Bratislava

NEPOUČITEĽNÍ a NENAPRAVITEĽNÍ mladíci. Pred policajtami sa snažili zamaskovať marihuanu

Dvaja mladíci z Bratislavy čelia obvineniu z drogovej trestnej činnosti. Ilustračné foto. ZDROJ: fb Polícia SR

BRATISLAVA – Obvineniu z drogovej trestnej činnosti čelia dvaja 21-roční mladíci z Bratislavy, ktorí pri kontrole hliadke Policajného zboru dobrovoľne odovzdali vrecko s “cookies”. Policajti v ňom našli väčšie množstvo marihuany. Informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

 

Hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru Ružinov-západ spozorovala v rámci hliadkovej služby v utorok (1. 2.) v popoludňajších hodinách na Ondavskej ulici dvoch mladíkov. Tí po tom, ako zbadali policajnú hliadku, položili vrecko na múrik kontajnerového stojiska a snažili sa z miesta ujsť. “Policajti ich zastavili a podrobili kontrole. Pri nej sa jeden z mladíkov priznal k vlastníctvu predmetného vrecka. Policajtom ho zároveň v rámci kontroly aj dobrovoľne vydal,” priblížil Szeiff. Policajti v ňom však nenašli koláčiky, ale väčšie množstvo zelenej sušenej rastliny. Tú odoslali na expertízne skúmanie, ktorého výsledok potvrdil, že ide o marihuanu.

Policajti mladíkov obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na policajné oddelenie. “Obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi čelí 21-ročný Šimon B. a 21-ročný Richard K. z Bratislavy. Po vykonaní potrebných úkonov bol Šimon prepustený na slobodu, v prípade druhého obvineného muža bol vyšetrovateľom spracovaný návrh na väzobné stíhanie,” uzavrel Szeiff.