Regióny Bratislava Prešov

NESKUTOČNÁ arogancia a drzosť šoférov. Traja boli na mol ožratí, štvrtý sa hral na pilota formuly 1

Opitý vodič havaroval na diaľnici D2, pravý jazdný pruh je neprejazdný. ZDROJ: fb Polícia SR

PREŠOV – Polícia na východnom Slovensku neustále zaznamenáva prípady vodičov, ktorí šoférovali pod vplyvom alkoholu. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová uviedla, že v súčasnosti riešia dva takéto priestupky.

 

V prvom prípade 28-ročná mladá žena z Kojatickej Doliny v pondelok (20. 6.) pár minút pred polnocou viedla osobné vozidlo po Šafárikovej ulici v Prešove. “Pri prejazde križovatkou sa nevenovala plne vedeniu vozidla, zišla mimo cesty a narazila do stĺpov elektrického vedenia. Jeden z nich vytrhla zo základov, ostal zachytený obručou o druhý stĺp. Po náraze sa auto vrátilo naspäť na komunikáciu a prešlo do protismeru,” priblížila hovorkyňa s tým, že policajná hliadka ju po príchode na miesto podrobila dychovej kontrole, ktorej výsledok bol viac ako dve promile. Pri dopravnej nehode vznikla škoda na vozidle vo výške približne 7000 eur a na stĺpe elektrického vedenia ďalších zhruba 500 eur. Mladú ženu poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove obvinil z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky spáchaného v súbehu s trestným činom poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. “Zadržali jej vodičský preukaz i tabuľky s evidenčným číslom a umiestnili ju do cely policajného zaistenia,” dodala Ligdayová.

 

Opitý vodič havaroval na diaľnici D2, pravý jazdný pruh je neprejazdný. ZDROJ: fb Polícia SR

Osobné auto viedol pod vplyvom alkoholu aj 23-ročný muž, a to v utorok (21. 6.) popoludní na ceste tretej triedy v oblasti rekreačnej oblasti Domaša, časti Dobrá. Policajná hliadka ho spozorovala, ako jazdí zo strany na stranu. “Z tohto dôvodu vozidlo zastavili a muža podrobili kontrole. Výsledok dychovej skúšky vysvetlil tento nezvyčajný spôsob jazdy, dosiahol hodnotu takmer 2,4 promile. Vodič svojím konaním naplnil všetky znaky skutkovej podstaty trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, z ktorého bol neskôr aj obvinený,” doplnila hovorkyňa s tým, že aj tento muž skončil v cele policajného zaistenia.

Polícia zadržala aj vodiča z okresu Michalovce, ktorý havaroval pod vplyvom alkoholu cestou do pohostinstva. Na sociálnej sieti policajti informovali, že ešte v nedeľu (19. 6.) večer viedol 74-ročný muž motorové vozidlo a pri odbočovaní k pohostinstvu v jednej z obcí v Michalovskom okrese nezvládol riadenie a narazil do zaparkovaného auta. “Bezprostredne po dopravnej nehode bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 0,90 miligramu na liter vydychovaného vzduchu, čo je v prepočte 1,87 promile,” uvádza polícia. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Michalovciach muža obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

 

Ilustračné. Vodička nafúkala takmer 2 promile alkoholu. Zdroj: KR PZ BB
Polícia zadržala vodiča z okresu Michalovce, havaroval cestou do pohostinstva. Zdroj: archív zoznam.sk

Bratislavskí dopravní policajti namerali ďalšieho cestného piráta. Po diaľnici D2 smer Bratislava šiel 21-ročný vodič rýchlosťou 238 kilometrov za hodinu, najvyššiu povolenú rýchlosť tak prekročil o 108 kilometrov za hodinu. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.
“Bola mu uložená bloková pokuta vo výške 800 eur,” priblížila polícia.