Neskutočné sa stalo realitou: V Bratislavskom kraji sa ZAČALA veľká OPRAVA desiatok kilometrov ciest

BRATISLAVA – Stav mnohých vozoviek na Slovensku je katastrofálny a z ich zlým stavom sú motoristi konfrontovaný každý deň. Pritom dopravná infraštruktúra by mala patriť medzi priority. Nielen z pohľadu kvantity diaľnic a rýchlostných ciest, ale aj kvality ciest druhej alebo tretej triedy.

 

Aj preto je potešujúce, že Bratislavský kraj začal od roku 2021 s rekonštrukciou desiatok vozoviek, ktoré má vo svojej správe, čiže komunikácií II. a III. triedy. Zatiaľ bolo zrevitalizovaných vyše 50 kilometrov ciest a ďalších takmer 50 km je naplánovaných na najbližšie obdobie. „Po vzniku novej cestárskej spoločnosti Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja, v ktorej máme už stopercentnú majetkovú a manažérsku kontrolu, sme rozbehli opravy naplno a sústreďujeme sa najmä na kvalitu. Chceme, aby sa cesty nelepili, ale aby vydržali čo najdlhšie. Preto správca mapuje ich stav priamo v teréne a na základe výsledku zvolí najvhodnejší spôsob revitalizácie. Takto opravíme až pätinu našich ciest, teda okolo 100 km za rok,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

 

 

V Bratislavskom kraji sa začala veľká oprava ciest II. a III. triedy. ZDROJ: BSK

V Bratislavskom kraji sa tak opravili cesty v celkovej dĺžke takmer 30 km. „Išlo o úseky v Kostolišti, Rohožníku, Marianke, Modre, Tomášove, Novej Dedinke, Dunajskej Lužnej či Bernolákove. Naplánované sú aj ďalšie rekonštrukcie a to celkovej dĺžke takmer 43 km,“ dodal Droba, podľa ktorého ide o najkomplexnejšiu opravu s úpravou konštrukčných vrstiev vozovky s použitím jestvujúcich materiálov s doplnením, kde sa realizujú nové asfaltobetónové vrstvy vozovky. Čo sa používa sa na najrozpadnutejších úsekoch ciest. Technologicky a časovo je najnáročnejšia, ale výsledkom je ekvivalent novej cesty. „Teraz sa idú sa realizovať opravy na úsekoch: Pernek-Kuchyňa, Blatné-Šenkvice, Slovenský Grob-Viničné, Doľany -Štefanová, Budmerice-Báhoň, Dunajská Lužná-Miloslavov či Králová pri Senci-Hrubá Borša,“ zdôraznil Droba.

 

Viac o téme: autobusy, Bratislavský samosprávny kraj, cestovanie, cesty, diaľnice, doprava, Juraj Droba, kamióny, motoristi, oprava, región, vozovky

Súvisiace články