Regióny Bratislava

Neuveriteľná drzosť! Chodníky v bratislavskej mestskej časti sú úplne zablokované

Neuveriteľná drzosť niektorých šoférov.
Neuveriteľná drzosť niektorých šoférov. Zdroj: Tip čitateľa

BRATISLAVA – Už viac ako rok sa ulicami bratislavskej mestskej časti Rača preháňajú skútre, ktoré si môže ktokoľvek požičať. Jeden z obyvateľov však poukázal na poriadnu drzosť niektorých šoférov. Neuveríte, kde si ich zaparkovali.

 

Elektrické skútre nie sú v bratislavskej mestskej časti Rača žiadnou novinkou. Ulicami Bratislavy sa preháňajú už nejakú tú dobu a denne spríjemňujú cestu mnohým obyvateľom. Jeho požičanie je pri tom úplne jednoduché a stačí vám mobilná aplikácia.

Nie všetci sú však s touto novinkou úplne spokojní. Niektorí poukazujú na veľký problém, s ktorým sa stretávajú denne. Bezohľadní šoféri totižto tieto skútre nechávajú zaparkované priamo na chodníku. Nejedná sa pri tom o jeden či dva skútre, ale hneď o niekoľko a chodník sa tak na niektorých miestach stáva úplne neprechodným.

Skútre priamo na chodníku.
Skútre priamo na chodníku. Zdroj: Tip čitateľa

“Ktovie ako parkovacia politika rieši najnovší počin blokovania chodníkov zdieľanými emotorkami,” rozohnil sa jeden z obyvateľov na sociálnej sieti. Veľký problém pritom vidí tiež v tom, že tieto skútre nemajú parkovacie miesta, “a hlavne ako mesto vôbec povolilo takúto službu bez miest na parkovanie.”

Tvrdá kritika!

V komentároch sa takmer okamžite začali hromadiť negatívne reakcie, v ktorých takéto správanie ľudia obhajovali. “O bože! Že elektrické skútre na požičanie? Skúste to, je to rýchle, šetrné a prispieva to najmenej (hneď po MHD) k počtu motorových vozidiel v centre,” poznamenal jeden z komentujúcich. Vzápätí sa pridal ďalší “V tej časti chodníka parkujú skoro stále autá – nie je celkom fér vystihnúť zrovna moment, keď sú tam len skútre.”

Neuveriteľná drzosť niektorých šoférov.
Neuveriteľná drzosť niektorých šoférov. Zdroj: Tip čitateľa

Autor statusu sa však bráni. Hoci mladí ľudia dokážu tieto skútre obísť a nepredstavujú tak pre nich veľký problém, nie všetci to však dokážu. “Treba si uvedomiť, že zdravý človek obíde, ale na vozíku to je problém. Takisto s kočíkom.”

Zregiony.sk sa obrátil na kompetentných z bratislavskej mestskej časti Rača s otázkami, kde majú tieto skútre parkovať a ako mesto rieši problém skútrov zaparkovaných na chodníku. Na odpovede stále čakáme.

Prevádzkovateľ zjedná nápravu

Pracovník na oddelení životného prostredia a dopravy pre zoznam.sk potvrdil, že skútre v tejto lokalite nemajú vyhradené miesto na parkovanie. To však neznamená, že môžu stáť na chodníku. “Miesta pre skútre v lokalite Karpatské námestie nie sú nijak vyznačené. Pre skútre platia rovnaké pravidlá ako pre autá, na chodníkoch by teda nemali parkovať, respektíve parkovať tak, aby netvorili prekážku pre peších a ostatných účastníkov cestnej premávky,”  poznamenal pracovník.

Ako ďalej dodal, “kontaktovali sme prevádzkovateľa ktorý zjedná nápravu. Po konzultácií s prevádzkovateľom, ktorý sa prisľúbil rozšíriť zónu aby bolo možné skútre zaparkovať tak, aby neblokovali pešie trasy.”