Regióny Bratislava Top

NEUVERITEĽNÉ zážitky policajtov na bratislavských cestách: To sa len tak NEVIDÍ!

Zdroj: FB / Polícia SR - Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Poznáte to. Idete si pokojne do práce, kde máte nočnú smenu a dúfate, že všetko bude v poriadku. A potom zažijete niečo nezvyčajné. Presne tak by sa dali opísať dve noci policajtov na bratislavských cestách. Aj keď to chvíľu vyzeralo, že sa im to len zdá, opak bol pravdou. Opäť sa tak potvrdilo pravidlo – nič nie je nemožné.

 

Všetko to začalo ešte v noci z utorka na stredu. Bratislavskí diaľničiari, ktorí v daný deň mali službu, sa pri jazde po diaľnici zrejme museli uštipnúť do ruky, či sa im sníva. Na diaľnici z Trnavy do Bratislavy totiž zbadali auto, ktoré prevážalo nadrozmerný náklad – loď. “Pri následnej kontrole policajti zistili že vodič nemal povolenie na zvláštne užívanie komunikácie a rovnako dĺžka a šírka nákladu presahovala maximálne povolené rozmery. Vozidlo následne odstavili na mieste kde netvorilo prekážku v cestnej premávke a vodičovi zadržali osvedčenie o evidencii vozidla a tabuľky s evidenčnými číslami,” informovali na sociálnej sieti. Dlho bez tabuliek však nebol – už nasledujúci deň totiž prepravca doručil policajtom platné povolenie, čo znamenalo, že auto s nadrozmerným nákladom mohlo pokračovať v ceste. “Tabuľky s evidenčnými číslami ako aj osvedčenie o evidencii vozidla mu boli vrátené,” uviedli na koniec príbehu.

 

Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj

Tu však zázraky na bratislavských cestách nekončia. Na bratislavskej diaľnici spozorovali auto, ktoré sa nápadne podobalo na známy trnavský “doubledecker” – teda auto, ktoré na streche prevážalo ďalšie vozidlo. “Bratislavskí diaľniční policajti spozorovali na Moste Lafranconi vodiča nákladného vozidla cudzej štátnej príslušnosti, ktorý mal na ložnej ploche valníka naložené motorové vozidlo. Tento náklad však nespĺňal ustanovené podmienky,” napísali s tým, že vodič bol za priestupok riešený v zmysle zákona.

Podľa zákona o cestnej premávke totiž náklad na aute musí byť riadne umiestnený, rozložený a upevnený, aby neohrozoval plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky. Rovnako by takéto auto nemalo znečisťovať cesty a ovzdušie a spôsobovať nadmerný hluk a zakrývať evidenčné tabuľky a svetlá. “Náklad musí byť zabezpečený tak, aby pri zmene rýchlosti jazdy alebo zmene smeru jazdy vozidla sa nezošmykol, neprevrátil, nespadol alebo sa inak voľne nepohyboval. Predmety, ktoré možno ľahko prehliadnuť, nesmú prečnievať po strane vozidla. Sypký materiál musí byť vždy zakrytý tak, aby sa zabránilo jeho vysypávaniu na cestu počas jazdy,” upozorňujú na záver policajti.

 

Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj